Kliniki dentystyczne otwarte od 8.06. Nowe procedury

Kliniki dentystyczne otwarte od 8.06. Nowe procedury

 

Dentyści w Wielkiej Brytanii zostaną ponownie otwarci w Wielkiej Brytanii 8 czerwca potwierdził Boris Johnson.

„Powrót usług stomatologicznych będzie mile widzianą wiadomością dla milionów pacjentów, ” – mówi Mick Armstrong, przewodniczący British Dental Association, .

28 maja główna dentystka Sara Hurley wydała wytyczne dla dentystów w Wielkiej Brytanii dotyczące powrotu do pracy. Zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkiego, od preferowanego przepływu pacjentów i układu gabinetu, który zachęci do dystansu społecznego i zminimalizuje liczbę osób w gabinecie jednocześnie, do oznakowania rąk i stacji odkażania rąk w celu promowania doskonałej higieny oraz utrzymania personelu i klientów bezpieczny. Oznacza to tradycyjną wizytę u dentysty, ponieważ wiesz, że ma się zmienić.

Co będę musiał zrobić przed umówionym terminem?

 „W takim przypadku pacjentowi zostanie wcześniej przesłany kwestionariusz zdrowotny, a  pacjenci będą czekać na spotkanie lub w samochodach na spotkanie, dopóki nie zostaną przywitani przez pracownika gdzie zostanie zrobiony pomiar temperatury ciała.

W środku kliniki będziesz musiał umyć ręce przed i po każdym zabiegu. Po zakończeniu leczenia będziesz musiał natychmiast opuścić gabinet, płacąc tylko metodą zbliżeniową lub przelewem bankowym.

„W poczekalni będzie znajdować się tylko jedna osoba, a jeśli pacjent zostanie eskortowany, zostanie poinformowany, że osoba czekająca na niego może wypić kawę poza kliniką, aby uniknąć zatłoczenia kliniki” – mówi dr Rhona Eskander z Chelsea Dental Clinic.

Umawianie bezpiecznych spotkań?

Aby ograniczyć niepotrzebny kontakt do minimum, spotkania będą planowane przez telefon lub tylko przez Internet. Będzie również 30-minutowy czas na odkażanie między wizytami: głównym zagrożeniem w stomatologii jest tworzenie aerozolu podczas korzystania z wibrujących środków do czyszczenia wody.

Niezależnie od tego konieczne będzie głębokie czyszczenie między pacjentami, dlatego w ciągu jednego dnia zaplanowanych zostanie mniej wizyt, aby znaleźć na to czas. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał poczekać trochę dłużej, aby umówić się na spotkanie, ponieważ będzie mniej dostępnych terminów.

Ponieważ dentyści nie mogą przeprowadzać dystansu społecznego podczas rutynowych kontroli lub zabiegów, będą nosić pełne wyposażenie ochronne klasy medycznej.

Wcześniej nie było to konieczne dla pacjentów, ale po Covidzie będzie to niezbędne. Podczas zabiegu wspomniana maska na twarzy ​​będzie musiała zostać zdjęta, ale pokrowce na twoje buty zostaną wydane i może być konieczne umieszczenie płaszczy i akcesoriów w sterylnym pudełku w celu zebrania po wyjściu.

Czy praktyka będzie wyglądać inaczej niż wcześniej?

Recepcja będzie miała osłony z pleksiglasu, aby chronić recepcjonistów,. Nowe oznaczenia na podłodze podpowiedzą, jak poruszać się w gabinecie w bezpiecznej odległości od innych.

W wytycznych Sary Hurley dotyczących powrotu do pracy stwierdza się, że należy ponownie rozważyć poczekalnie: czasopisma, piloty telewizyjne i zabawki powinny zostać usunięte, a krzesła powinny znajdować się w odległości dwóch metrów od siebie, chociaż pacjentów należy zachęcać do czekania na zewnątrz.

Konrad W

Czy masz Covid19, badanie w Polskiej klinice Victoria w Manchester

7 czerwca 2020