Kierowcy 23 października zapłacą 3650 funtów nowego podatku

Kierowcy już za kilka dni zapłacą 3650 funtów nowego podatku

 

Brytyjscy kierowcy za kilka tygodni będą musieli zapłacić 3,650 funtów podatku więcej rocznie.

Brytyjscy kierowcy podróżujący do centrum Londynu muszą wkrótce zapłacić dodatkowe 3650 funtów za rok.

Jest to spowodowane wprowadzeniem przez burmistrza Londynu Sadiq Khan nowego podatku od toksyn – w przypadku samochodów, które nie spełniają nowego standardu emisji.

Od 23 października kierowcy korzystający z strefy opłat za przejazd będą musieli dołożyć dodatkowe 10 funtów do już pobieranej opłaty w wysokości £ 11.50.

Samochody osobowe, dostawcze, minibusy, autobusy, autokary i samochody ciężarowe (HGV) w centrum Londynu muszą spełniać minimalne normy emisji spalin lub płacić codziennie 10 funtów opłaty od toksyn.

Pojazdy wjeżdżające do strefy korków w stolicy będą musiały spełniać minimalne normy emisji Euro 4, aby mogły wjechać.

Normy emisji Euro 4 stosowane we wszystkich nowych rejestrach przed dniem 1 stycznia 2006 r., więc jeśli samochód został zarejestrowany przed tą datą, prawdopodobnie będzie brany pod uwagę.

T-Charge jest wprowadzany jako jeden ze sposobów ograniczenia potencjalnego zanieczyszczenia powietrza w stolicy.W zeszłym tygodniu Sadiq Khan ujawnił, że każdy Londyńczyk jest narażony na zbyt wysokie poziomy PM2.5, który zanieczyszcza powietrze i może przeniknąć do serca i płuc.

Około 7,9 milionów osób w Londynie, w przybliżeniu 95 procent populacji, jest również narażonych na PM2,5, który przekroczył zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia o 50 procent lub więcej.Uważa się, że co roku w Wielkiej Brytanii dochodzi do około 29 000 przedwczesnych zgonów.Zanieczyszczenie spowodowane jest zużyciem opon i hamulców i może powodować problemy z oddychaniem.

Burmistrz Londynu opisał zanieczyszczenie powietrza jako „niedopuszczalne i haniebne”.

Transport w Londynie opublikował stronę internetową z narzędziem, które poinformuje cię, czy zostaniesz obciążony nowym podatkiem od toksyn.Urzędnicy Rady miasta mają nadzieję, że do 2020 r. podatek od toksyn zmniejszy emisję o 50 procent, jeśli podobny system zostanie wprowadzony w całej Wielkiej Brytanii.

Do osiągnięcia tego celu zostanie przedstawiona lista 35 miast. Obszary objęte kontrolą to Southampton, Nottingham, Derby, Birmingham i Leeds.Innymi miastami, które mogą znaleźć się na liście są Liverpool, Manchester, Sheffield, Newcastle, Bristol i Leicester.

Kierowcy, którzy będą wjeżdżać do Londynu od 23 października – i wielu większych miast w Wielkiej Brytanii od roku 2020 – i mają samochód z emisją w Euro 4 lub wcześniej, mogą płacić do 3650 funtów rocznie.

Konrad W

Congestion charge London

 

 

12 października 2017