Kierowca tira Ryszard Masierak zostaje w areszcie w Anglii

Kierowca tira Ryszard Masierak zostaje w areszcie w Anglii

 

Kierowca ciężarówki w Stoke-on-Trent zaprzecza spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę w najgorszej katastrofie w Wielkiej Brytanii od 24 lat

David Wagstaff, lat 53, i Ryszard Masierak, 31-latek, są oskarżeni o zabicie ośmiu osób i zranienie czterech innych, podróżujących w minibusie z Nottingham do Londynu.

Twierdzi się, że Skania HGV pana Masieraka zatrzymała się na pasie jednej z południowych autostrad M1 w Newport Pagnell w Bucks o godz. 3.15 w sobotę, 26 sierpnia.Uważa się, że minibus zwolnił i zatrzymał się, gdy został uderzony z tyłu przez ciężarówkę Mercedesa Wagstaffa.

Dzisiaj w sądzie koronnym Aylesbury Wagstaff z Derwent Street, Cobridge, zaprzeczył spowodowania ośmiu przypadków śmierci przez niebezpieczną jazdę i czterech przypadków poważnych obrażeń przez niebezpieczną jazdę. Jednakże pozwany przyznał, że spowodował śmierć ośmiu osób wskutek niedbałego prowadzenia samochodu i spowodowania obrażeń u czterech osób wskutek niedbałego prowadzenia samochodu.

Zarzuty te nie zostały zaakceptowane przez oskarżenie.Prokurator Peter Shaw powiedział, że oskarżenie będzie kontynuować sprawę przeciwko Wagstaff’owi za spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę.

 

Tymczasem Ryszard Masierak z Barnards Close, Evesham, Worcestershire, nie przyznał się do spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczną jazdę.

Ponadto zaprzeczył spowodowani poważnych obrażeń u czterech osób przez niebezpieczną jazdę.Jego prawnik, Charlie Sherrard powiedział, że przyzna się do jazdy pod wpływem alkoholu.

Grupą w minibusie byli katolicy z społeczności Malajali z Kerali w południowych Indiach i podróżowali do Londynu, skąd mieli zacząć zwiedzanie Europy. Sędzia Francis Sheridan wyznaczył datę procesu na 26 lutego w przyszłym roku w Aylesbury Crown Court. Oczekuje się, że potrwa dwa tygodnie.

Wagstaff został zwolniony za kaucją z tymczasowym zakazem prowadzenia pojazdu, a Masierak pozostał w areszcie.

Katarzyna Cz

27 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime