Każdy pub Wetherspoons obniży ceny o 7,5% w czwartek, protest podatkowy

Każdy pub Wetherspoons obniży ceny o 7,5% w czwartek, protest podatkowy

 

Puby Wetherspoons będą obniżać cenę wszystkich żywności i pije o 7,5% w czwartek, poinformował jego właściciel.

Przez jeden dzień ceny w 800 pubach w całej Wielkiej Brytanii zostaną obniżone, aby podkreślić kwotę podatku, jaką musi zapłacić branża hotelarska.

Supermarkety korzystają z zerowej stawki podatku VAT na wszystkie produkty spożywcze, natomiast puby muszą doliczyć 20% podatku VAT na wszystkie produkty spożywcze i alkohol.

Założyciel i przewodniczący sieci JD Wetherspoon, Tim Martin, uważa, że ​​różnica cen z supermarketami jest jednym z powodów, dla których puby zamykają się w całej Wielkiej Brytanii. Powiedział: „Puby ponoszą ogromną wadę, płacąc około 16 pensów w stawkach biznesowych za litr w porównaniu do około dwóch pensów za supermarkety. „Ponadto istnieje ogromna nierówność w podatku VAT i niesprawiedliwość. Obniżenie poziomu podatku VAT w perspektywie długoterminowej stworzy równe szanse i zapewni wzrost gospodarczy i zatrudnienie w ważnym i żywotnym przemyśle – zwłaszcza na oblężonych ulicach handlowych.

„Dodał:” Chcemy uczynić z tego najbardziej pracowity dzień w całym roku w naszych pubach i zachęciłby innych operatorów pubów i restauracji do wzięcia w nim udziału. „Klienci, którzy przyjadą do naszych pubów w czwartek 13 września, uznają, że ich jedzenie i napoje są niższe niż normalnie.

„Chcemy podkreślić, ile mogliby zaoszczędzić klienci, gdyby podatek VAT w pubach został trwale obniżony.” Tim Martin, założyciel i prezes JD Wetherspoon Plc, reaguje podczas wywiadu Bloomberg Television w Londynie, w Wielkiej Brytanii, w piątek, 25 sierpnia 2017 r. Spółka obsługująca pub nie martwi się o słabszy brytyjski PKB w krótkim okresie, powiedział Martin w wywiadzie. 

Założyciel Wetherspoon Tim Martin chce, aby rząd obniżył podatki na żarcie w pubie i napoje.) Ile klienci zaoszczędzą w czwartek?

Pełne śniadanie angielskie w wysokości 5 GBP (z kuflem piwa) kosztuje 4,63 £. 6,99 £.

Oferta posiłkowa Curry Club (z kuflem piwa) kosztuje 6,46 £. Runda pięciu cydrów za £ 10 kosztuje 9,25 GBP Ceny różnią się w różnych Wetherspoons w całym kraju. Hospitality i British Beer and Pub Association (BBPA) również wezwały swoich członków do obniżenia cen w czwartek. Szef BBPA, Brigid Simmonds, dodał: „Obniżenie obciążenia podatkowego pubów powinno być najwyższym priorytetem dla rządu.

„Cieszymy się z tej inicjatywy Dzień Równości Podatkowej, aby przypomnieć klientom, że nasze puby są nadmiernie opodatkowane i potrzebujemy teraz działań, aby utrzymać Koszt wyjścia. „Reforma podatku VAT jest już dawno spóźniona, a podatek piwny i stawki dla przedsiębiorstw są nieproporcjonalnie wysokie dla pubów w Wielkiej Brytanii”.

Każdy pub Wetherspoons w Anglii, Walii i Irlandii Północnej obniży ceny wszystkich artykułów spożywczych i napojów o 7,5% w czwartek. Puby w Szkocji oferują klientom 7,5% zniżki na wszystkie produkty spożywcze, napoje bezalkoholowe i napoje gorące.

Konrad W.

 

11 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *