Katolicki ksiądz, skazany na 18 lat więzienia w UK. Wykorzystywał dzieci.

 

Katolicki ksiądz, skazany na 18 lat wizienia w UK. Wykorzystywał dzieci. W UK księża nie są ponad prawem.

 

Katolicki ksiądz, 76 lat, został więziony na 18 lat za „przerażające” seksualne wykorzystywanie dwóch nastoletnich chłopców.

Michael Higginbottom groził dziecom przemocą,  uderzył ich pasem. Ponadto katolicki ksiądz, molestował seksualnie dwóch nastoletnich chłopców w seminarium, w którym nauczał,.

Ksiądz Michael Higginbottom został uznany za winnego przez jury składające się z pięciu spraw o poważne napaści na tle seksualnym i siedmiu zarzutów nieprzyzwoitego napadu po ponownym procesie.

Chłopcy byli maltretowani, gdy poszli do St Joseph’s College, katolickiego seminarium w Upholland w Lancashire, które zostało zamknięte w latach 70. i 80.

 

Podczas dwutygodniowego procesu sędziowie słyszeli, że „regularnie, systematycznie i przerażająco” nadużywał chłopców.

Prokurator David Temkin powiedział: „Obaj byli zagrożeni przemocą i obaj zostali uderzeni paskiem lub pasem”.

Sędzia Andrew Woolman, skazując we wtorek Higginbottom, powiedział mu: „Byłeś na najwyższej pozycji zaufania w stosunku do tych chłopców, których nadużyłeś w dość przerażający sposób.

„Nie mam wątpliwości, że celowałeś w tych chłopców.

„Sposób, w jaki się zachowywałeś, pozostawiał im poczucie wstydu i poczucia winy, a także poczucie, że nikt im nie uwierzy, jeśli będą narzekać”.

Pierwsza ofiara zgłosiła się do policji w 2016 roku aby zgłosić, że doznał nadużyć psychicznych, fizycznych i seksualnych ze strony Higginbottoma w latach 1978–1979.

Druga ofiara zobaczyła reportaż telewizyjny na temat pierwszej próby w 2017 roku i znała księdza, ponieważ on również wykorzystywał go seksualnie w połowie lat 80., powiedział CPS.

Chłopcy nie uczęszczali do kolegium w tym samym czasie i nie znają się.

Ale CPS powiedział, że dali dowody na podobne doświadczenia, kiedy byli w tym samym wieku w prywatnych kwaterach Higginbottoma.

Wendy Chappell, starszy prokurator koronny dla CPS North West, powiedziała: „Michael Higginbottom przeprowadził serię gwałtownych napaści seksualnych, często za pomocą paska, aby im zagrozić lub uderzyć, jeśli chłopcy nie przestrzegali zasad.

 

„Jednak po przedstawieniu przed sądem przytłaczających dowodów przeciwko niemu, ława przysięgłych uznała go jednogłośnie za winnego wszystkich postawionych mu zarzutów.

„Chciałbym oddać hołd dwóm ofiarom za ich ogromną odwagę w stawianiu czoła i ponownemu przeżywaniu traumatycznych doświadczeń poprzez składanie zeznań przeciwko ich prześladowcom, przy czym pierwsza ofiara musiała przeżyć to po raz drugi podczas ponownego procesu – powiedział Sędzia.

„Mam nadzieję, że po dzisiejszym zdaniu będą w stanie znaleźć jakieś zamknięcie”.

Higginbottom który pochodził z Newcastle zaprzeczył wszystkim postawionym mu zarzutom.

Ale po ponownym procesie w Burnley Crown Court, został uznany winnym czterech zarzutów seksualnych i siedmiu zarzutów nieprzyzwoitego ataku w stosunku do pierwszej ofiary, a jeden zarzut napaści seksualnej w stosunku do drugiej ofiary.

Obie ofiary nie mogą zostać nazwane ze względów prawnych.

CPS powiedział, że Higginbottom został pierwotnie skazany w sądzie koronnym w Liverpoolu w 2017 roku za przestępstwa w stosunku do pierwszej ofiary, ale stanął w obliczu ponownego procesu po tym, jak został unieważniony w postępowaniu odwoławczym.

Prosecutor David Temkin said: „They were both threatened with violence and both were struck with a strap or a belt.” The Crown Prosecution Service said he breached his position of trust ‚in the most horrific way’. Judge Andrew Woolman, sentencing Higginbottom on Tuesday, told him: „You were in the highest position of trust in relation to these boys, who you abused in a quite appalling way. „I have no doubt that you specifically targeted these boys. „These acts were accompanied, time after time, by threats or actual violence under the guise of a normal school punishment.”The way you acted left them with a sense of shame and of guilt, as well as the sense that no-one would believe them if they complained.”  Wendy Chappell, a Senior Crown Prosecutor for CPS North West, said: „Michael Higginbottom carried out a series of violent sexual assaults, often using a belt to threaten or hit them if the boys were not compliant. „He carried out the offences whilst in a position of trust within the school and the community as a priest and a teacher, which he breached in the most horrific way.

WNIOSEK;

Ksiądz nie jest pośrednikiem między tobą a  Bogiem to zwykły człowiek który często nawet gorzej zna Biblię niż zwykli ludzie. Niestety Watykan to organizacja która ma pieniadze zarabiać a przy niej politycy wygrywać wybory , nic wiecej. Zbawienie jest darmowe bo to łaska Jezusa, nawet ksiądz nie powinien uczyć ludzi wiary gdyż wyraznie w biblii pisze kto ma uczyć. Ma to być osoba mająca rodzinę.

Kraje chrześciańskie czyli USA< UK < Kanada, Australia poszła kierunkiem Biblii i darmowego zbawienia i są mocarstwami świata, Polska, Argentyna, Portugalia, poszły nauką Watykanu i Katechizmu i bieda , korpucja ludzie uciekają z tych krajów do krajow chrześciańskich i gdy dopiero te kraje chrzesciańskie inwestują w kraje katolicyzmu kraje odbijają sie od biedy. Ponadto kraje chrześciańskie wygrywały wojny bo ludzie w krajach umiały połaczyć z Bogiem odpowiednią wiare.

Ludzie w krajach katolickich uwążają że Papież jest ich Ojcem świętym i całują go po rekach – niestety prawdziwy chrzescianin ma jednego Ojca czyli Jezusa Chrystusa.

W Anglii czyli chrześciańskim kraju a nie katolickim  – Księżą nie są ponad Prawem .

Kto ma uczyć ludzi wiary – nie katolicki ksiadz bez rodziny ale Pastor mający rodzinę i doświadczenie życiowe – wyraznie biblia to określa ale niestety w krajach katolicyzmu daje sie ludziom do czytania katechizm a nie wyjasnie dobrze biblie aby nie odkryli prawdy.

1 List do Tymoteusza – Przymioty duchownych

Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz3, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.
Diakonami tak samo winni być ludzie godni4, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety5 również – czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony6, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień7 i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.

Konrad W

 

31 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham