Katastrofa samolotu, zginęła dziedziczka fortuny z Turcji

Katastrofa samolotu, zginęła dziedziczka fortuny z Turcji nad Iranem

 

11 osób zginęło, gdy prywatny odrzutowiec gwiazdy rozbił się w drodze powrotnej z wieczoru panieńskiego: projektantka bikini, właścicielka firmy jubilerskiej i psycholog wśród ofiar tragedii w Iranie

28-letnia dziedziczka fortuny, Mina Basaran, zabrała swoje przyjaciółki do Dubaju na weekendową imprezę, a samolot rozbił się, gdy grupa wracała w niedzielę do Stambułu w Turcji.

Goście zostali zidentyfikowani jako Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh i Sinem Akay.

Kilka z nich pracowało w modzie, jako projektantki biżuterii i ubrań, i wydawało się, że wszystkie były z wyższych sfer społeczeństwa w Stambule.

Osiem kobiet i trzy osoby z załogi zginęły, gdy prywatny odrzutowiec spadł w południowo-zachodnim Iranie, po tym jak silnik podobno zapalił się w połowie lotu.

Zdjęcie, które prawdopodobnie zostało opublikowane przez panią Basaran w mediach społecznościowych, kiedy startowali ze Stambułu w czwartek, pokazuje uczestniczki imprezy wraz z dwiema członkiniami załogi samolotu. Jet, wyprodukowany w Kanadzie, Bombardier Challenger, był podobno własnością firmy prowadzonej przez ojca pani Basaran, biznesowego potentata Huseyina Basarana.

Władze do tej pory odzyskały dziesięć ciał z miejsca katastrofy w górach Zagros pod miastem Shahr-e Kord, około 230 mil na południe od stolicy Iranu, Teheranu, według raportu państwowej agencji informacyjnej IRNA. Odzyskano również czarną skrzynkę samolotu, która pomoże badaczom złożyć w całość to, co wydarzyło się przed katastrofą.

Wieśniacy w pobliżu miejsca wypadku mówią, że przed katastrofą zobaczyli płomienie wydobywające się z silnika samolotu, jak wynika z raportu irańskiej państwowej agencji informacyjnej Mizan.

Bride-to-be: Mina Basaran, 28, posted this image on Instagram surrounded by her friends on Saturday as they enjoyed a hen-do weekend in Dubai

Scene: A photograph reportedly taken just after the crash show smoke rising from the Zagros Mountains near Shahr-e Kord in Iran

Konrad W

13 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat