Kary 100 funtow, 3 punkty na autostradach , nowe prawo dla kierowców w UK

Kary 100 funtow na autostradach , nowe prawo dla kierowców w UK

 

Nowe prawo na autostradach wejdzie w życie w niecały miesiąc w calej sieci drogowej w Wielkiej Brytanii.

O Co chodzi.

Od 10 czerwca kierowcy, którzy zostaną przyłapani na ignorowaniu zamknięć pasów na inteligentnych autostradach, otrzymają automatycznie grzywnę w wysokości 100 GBP i trzy punkty karne.

Na inteligentnych autostradach znajdują się elektroniczne suwnice, które przekazują kierowcom różne informacje na temat drogi. Na przykład ograniczenie prędkości jest zmienne i różne prędkości mogą być przenoszone wzdłuż autostrady, aby zmniejszyć zatłoczenie i poprawić przepływ ruchu. Innym zastosowaniem suwnicy jest wyświetlenie, czy pas jest zamknięty, czy nie.

Zamknięty pas oznaczony jest czerwonym znakiem X, a każdy kierowca przyłapany na jeździe jest wtedy, gdy wyświetlany jest znak, zostanie natychmiast ukarany przez jeden z różnych działających aparatów.

To samo dotyczy wyswietlanych zmian predkosci jazdy.

Firma Autostrady  Anglia, która zarządza angielskimi autostradami i głównymi drogami , wydała ponad 180 000 listów ostrzegawczych do kierowców, którzy od początku 2017 r. zignorowali czerwone Znaki od teraz beda kary.

Edmund King, prezydent AA mówi; „Chociaż trwało to zbyt długo, jest to pożądany środek poprawy bezpieczeństwa na autostradach.

„Nasze badania pokazują, że jeden na dwudziestu kierowców kontynuuje jazdę czerwonymi pasami X, nawet gdy go widzieli, a do tej pory autostrady napisały listy ostrzegawcze do ponad 180 000 kierowców dotyczące ich działań. Wreszcie dostaly narzedzie karania 100 funtow I 3 punkty karne. K

Konrad W.

18 maja 2019