Karty tożsamości dla emigrantów w UK, wraca temat

 

Karty tożsamości dla emigrantów w UK, wraca temat

 

Karty tożsamości powinny być brane pod uwagę dla wszystkich w Wielkiej Brytanii, jako część pakietu mającego na celu wzmocnienie kontroli granicznych po Brexit, zasugerował think tank.

Już niedługo rusza program rejestracji obywateli UE, którzy chcą pozostać w Wielkiej Brytanii aby jednak mieć kontrolę nad emigrantami w dostępie do usług służby zdrowia, pracy osoby powinny zostać obięte kartami tożsamości.

Według think Tank, ludzie nie będą musieli nosić kart identyfikacyjnych jednak na kartach znajdowałyby sie osobiste numery identyfikacyjne.

 

Brexit i zakończenie swobodnego przepływu osób z UE sprawi, że bydzie to idealny moment na przemyślenie, aktualizację i udoskonalenie kontroli imigracyjnych w Wielkiej Brytanii.

Ludzie dostaliby unikalny „numer obywatela UE” oparty na dokumencie z danymi fotograficznymi i biometrycznymi, których używali do rejestracji, co zapewni im prawa i dostęp do usług publicznych. Program będzie działał online i za pośrednictwem aplikacji na smartfona, a rejestracja będzie kosztować nie więcej niż około 75 GBP.

 

W raporcie autorzy zalecają więcej inwestycji w kontrolę graniczną, w tym skanerów ciężarówek i pracowników.

Chcą, aby przewoźnicy kolejowi i promowi byli zobowiązani do dostarczania bardziej zaawansowanych informacji na temat pasażerów, tak jak linie lotnicze już to robią.

Pojedynczy organ powinien odpowiadać za bezpieczeństwo granic wybrzeża, a Wielka Brytania powinna ściślej współpracować z władzami irlandzkimi, aby powstrzymać wykorzystywanie Wspólnego Obszaru Podróży Wielkiej Brytanii i Irlandii do nielegalnego wjazdu.

Tymczasem, w celu zmniejszenia kolejek paszportowych, sugerują, że Wielka Brytania wprowadza amerykański system podróży przed podróżą w celu autoryzacji podróży, aby umożliwić obywatelom spoza Wielkiej Brytanii korzystanie z elektronicznych bramek elektronicznych na granicach i uczynić go szybszym dla „grup niskiego ryzyka”. wejść do kraju.

„Zbliżający się koniec swobodnego przepływu jest idealnym czasem, aby zainwestować więcej w płynniejszy, głównie cyfrowy system graniczny.

Rzecznik Home Office powiedział: „Dążymy do ambitnego progu przyjazdu emigrantów do 100 000 na rok „.

Konrad W

 

30 lipca 2018