Karta Ubezpieczenia Europejskiego po Brexit musi się skończyć

Karta EHIC Ubezpieczenia Europejskiego po Brexit musi się skończyć

 

Ilość wschodnioeuropejskich imigrantów- kobiet, które są w ciąży coraz więcej przybywa do Wielkiej Brytanii dzięki czemu mogą one rodzić za darmo w ramach NHS i ubiegać się o świadczenia przed powrotem do domu, ostrzegł lekarz

Joseph Meirion Thomas, były chirurg  powiedział przed komisją Zdrowia, że ​​kobiety rejestrują świadczenia na dzieci po porodzie, aby mogły wrócić do Europy Wschodniej i otrzymywać drogą elektroniczną zasiłki

Przemawiając do posłów, Thomas powiedział:

” Wiele kobiet przylatuje do Wielkiej Brytanii przed porodem , składa wniosek o numer ubezpieczenia dostaje go i rodzi dzieci za darmo. Następnie ludzie wypełniają formularz na zasiłek na dziecko, oni go dostają, a potem wracają do Europy Wschodniej, gdzie ten zasiłek rodzinny zostaje wypłacany przez długi okres czasu.

Joseph Meirion Thomas, a former cancer surgeon, reportedly told the Commons Health Committee that women would register for child benefits after they gave birth so they could go back to Eastern Europe and receive the payments electronically.

Wydatki na ochronę zdrowia wzrastają w niesamowitym szybkim tępię.

Problem to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego która daje możliwość 500 milionów ludzi z Europy do korzystania z NHS w Wielkiej Brytanii a później aplikowania o benefity na dzieci.

Korzystanie z  Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, podróżujący UE otrzymują prawo dostępu do opieki państwowej pod warunkiem tymczasowego pobytu w kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii .

Niestety Anglia płaci 5 razy więcej do innych krajów niż dostaje wzrosty – dodał.

Meirion Thomas powiedział:

„Myślę, że karta  EHIC musi się skończyć Brexit, ponieważ Wielka Brytania traci za dużo pieniędzy „

People fill out the child benefit form, they get the child benefit, and then they go back to Eastern Europe where that child benefit will be paid for a long time

Jospeh Meirion Thomas

Mr Meirion Thomas said: “I think the EHIC card has got to end with Brexit, because the pendulum is heavily weighed against the UK.

Podsumowanie.

Likwidacja Europejskiej Karty zdrowia na terenie Wielkiej Brytanii spowoduje, że emigracji w tym Polacy mieszkający na wyspach a lecący do Polski będą musieli płacić swoją gotówką za leczenie w Polsce ( nastąpi rozkwit prywatnych gabinetów ) lub będą musieli kupować specjalne ubezpieczenia w Polsce dające im bezpłatne leczenie. 

 

 

Konrad W

22 lutego 2017