Kara za spotkania do 3200 funtów powyżej 6 osób. Wirus rośnie.

Kara za spotkania do 3200 funtów powyżej 6 osób. Wirus rośnie.

 

Spotkania towarzyskie ponad sześciu osób będą nielegalne w Anglii od poniedziałku 14 września – z pewnymi wyjątkami – w związku z gwałtownym wzrostem liczby przypadków koronawirusa.

Rząd powiedział, że zmiana prawa zakazuje większych grup spotykania się w dowolnym miejscu w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Nie będzie to jednak miało zastosowania do szkół, miejsc pracy ani wesel, pogrzebów i zorganizowanych sportów zespołowych, które są zabezpieczone przez Covid.

Będzie to egzekwowane w postaci grzywny w wysokości 100 funtów, jeśli ludzie nie zastosują się do niego, podwajając się , maksymalnie do 3200 funtów.

Nowe przepisy – które weszły w życie 14 września – oznaczają zmianę w obecnych wytycznych Anglii.

Obecnie wytyczne mówią, że dwa gospodarstwa domowe dowolnej wielkości mogą spotykać się w pomieszczeniach lub na zewnątrz lub do sześciu osób z różnych gospodarstw domowych na zewnątrz. Do tej pory policja nie miała uprawnień do zatrzymania zgromadzeń, chyba że przekroczyła 30.

Premier Boris Johnson poda dalsze szczegóły zmian na konferencji prasowej Downing Street w środę o godzinie 16:00 czasu polskiego, wraz ze starszymi doradcami, prof. Chrisem Whitty i Sir Patrickiem Vallance.

„A teraz będzie to rygorystycznie egzekwowane przez policję”.

Zapytany o to, czy nowe przepisy mogą powstrzymać dziadków od pomocy w opiece nad dziećmi, Hancock powiedział: „, że rząd jest „dość zaniepokojony” „bardzo poważnym problemem” dzieci, które mogą przenosić wirusa na starszych dziadków.

„Niestety w ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy ten dość gwałtowny wzrost liczby osób bez objawów, które nie mają dobrego powodu, aby zgłosić się i dostać test”

„Dlatego bardzo popieram nadchodzące ograniczenia i mam szczerą nadzieję, że będą wystarczające”.

Ogólnie od niedzieli zgłoszono 8396 nowych przypadków – z czego 2460 zgłoszono tylko we wtorek. Zgłoszono również 32 zgony, ale nie będą one związane z ostatnim wzrostem przypadków.

Firmy w Anglii, które są zobowiązane do zamknięcia z powodu ograniczeń koronawirusa, będą mogły ubiegać się o 1500 GBP na nieruchomość co trzy tygodnie, ogłosił Skarb Państwa.

Konrad W

 

10 września 2020