Kara do 900 funtów za spóznienie rozliczenia self-employed

Kara do 900 funtów za spóznienie rozliczenia self-employed

 

Około miliona samozatrudnionych podatników złoży swoje roczne zeznania podatkowe w ciągu ostatnich 72 godzin przed ostatecznym terminem 31.stycznia 2020 roku.

Eksperci nalegali, aby osoby czekające do ostatniej chwili złożyły swoje dokumenty, aby upewnić się, że zostały dostarczone na czas, nawet jeśli zawierają błędy, zamiast przekazywać formularze późno i popełniając karę.

Jakie zmiany :

Zasiłek osobisty
W przypadku tegorocznego zeznania podatkowego pamiętaj, że Twoja ulga wynosi 11 850 funtów, która wzrosła w kwietniu 2018 r. Z 11 500 funtów w poprzednim roku podatkowym,. Następnym razem, gdy złożysz zwrot, Twój zasiłek osobisty wyniesie 12 500 £, dzięki dodatkowemu wzrostowi w kwietniu 2019 r. Kwota, którą ludzie mogą zarobić przed zapłaceniem podatku dochodowego.

Podatek dochodowy
Kolejną zmianą dokonaną w kwietniu 2018 r. Był wzrost momentu, w którym zaczyna obowiązywać wyższa stawka podatku dochodowego, z 45 000 GBP do 46 350 GBP. W kwietniu 2019 r. Ministerstwo Skarbu ponownie podniosło próg wyższej stawki, tym razem do 50 000 GBP, chociaż zmiany te nie będą miały zastosowania w zeznaniu podatkowym do stycznia 2021 r.

Ubezpieczenie społeczne
Inną rzeczą do zapamiętania w tegorocznym zeznaniu podatkowym jest to, że progi składek na ubezpieczenie społeczne uległy zmianie w latach 2018–1919, kiedy naliczono je przy 12% dochodu powyżej 8424 GBP – wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem podatkowym, gdy próg wyniósł 8 164 GBP.

Podatek od dywidend
Kwota dochodu z dywidend, które można uzyskać  została obniżona w 2018 r. Z 5000 GBP do zaledwie 2000 GBP – i jest to pierwsza deklaracja podatkowa, w której obowiązują nowe zasady.

Przy wysokiej rentowności brytyjskich akcji wielu może zostać złapanych. Najbardziej narażone na to są wdowy lub osoby pogrążone w żałobie, które odziedziczyły portfele udziałów. Podatek od dywidend jest naliczany w wysokości 7,5% dla podatników o stawce podstawowej, 32,5% dla płatników o wyższej stawce i 38,1% dla najlepiej zarabiających.

Ulga odsetkowa od kredytu hipotecznego
Właściciele będą musieli zastanowić się nad tym środkiem wprowadzonym w 2017 r. Stopniowo wprowadzany stopniowo w ciągu czterech lat, ostatecznie zniesie ulgę na oprocentowanie kredytu hipotecznego i zastąpi go 20-procentową ulgą podatkową o podstawowej stopie procentowej, którą można zrekompensować kosztami odsetek od kredytu hipotecznego . W tym sezonie zeznania podatkowego właściciele otrzymują ulgę podatkową w wysokości 50% kosztów według stawki, według której płacą podatek dochodowy, a pozostałą część poprzez obniżkę o 20%.

Ile zapłacę grzywną, jeśli złożę wniosek późno?
Za spóźnione złożenie wniosku przysługuje grzywna w wysokości 100 GBP, a dodatkowo grzywna dzienna w wysokości 10 GBP, jeśli nadal nie została złożona po upływie trzech miesięcy, do maksymalnej kwoty 900 GBP.

Jeśli popełniłeś błąd przy swoim zwrocie, możesz ponownie złożyć zwrot przed upływem następnego terminu składania wniosku 12 miesięcy później i poinformować HMRC o zmianie, chociaż nadal możesz zostać ukarany, jeśli okaże się, że nieświadomie umyślnie podałeś nieprawidłowe informacje.

Nie można zapłacić grzywny, jeśli możesz udowodnić, że nie byłeś nieostrożny. Możesz jednak zostać ukarany grzywną w wysokości do 30% podatku, który jesteś winien, jeśli byłeś nieostrożny, od 20 do 70%, jeśli celowo nie doceniłeś swojego rachunku podatkowego i od 30 do 100, jeśli podasz fałszywe informacje i spróbujesz je ukryć.

Konrad W

3 lutego 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *