Kara dla rodziców 80 funtów za nie wyłączenie samochodu koło szkół

Kara dla rodziców 80 funtów za nie wyłączenie samochodu koło szkół

 

Rodzice w Londynie dostaną karę 80 funtów . Kara będzie dotyczyła nie wyłączenia pracy silnika koło szkół i szpitali. Nowe przepisy mające na celu obniżenie zanieczyszczenia powietrza.

Nowe przepisy stanowią część planu redukcji zanieczyszczeń w obszarach, gdzie ludzie są najbardziej narażeni na skutki oparów benzyny i oleju napędowego.
NICE i Public Health England (PHE) opublikowały raport mający na celu pomoc Radom Miast w zmniejszaniu zanieczyszczeń, ustanawiając  tzn. stref bezczynności bezczyności.

Zanieczyszczenie jest wyraźnie szkodliwe dla wszystkich, ale NICE mówi, że są ludzie, którzy są bardziej narażeni na ryzyko niż inni to dzieci (14 lat) i starsze osoby (65 lat) .

PHE szacuje, że długoterminowa ekspozycja na zanieczyszczenie powietrza w pyłu ma „skutek” około 25 000 zgonów rocznie w Anglii. Wynika z tego że rocznie zanieczyszczenia powietrza są największym zagrożeniem dla środowiska związanym ze śmiercią każdego roku.

Przewodniczący komisji przewodniczących wytycznych Paul Lincoln powiedział: „Zanieczyszczenie powietrza stanowi główne zagrożenie dla naszego zdrowia i sugeruje, że środki nie wystarczą do rozwiązania problemu.Mam nadzieję, że niniejsze wytyczne mają wpływ na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń powietrza, na które codziennie jesteśmy narażeni”.

Rada Miasta Westminster w Londynie jest jedną z lokalnych władz, która wprowadziła już strefy bezczynności, a kierowcy karani grzywnę do 80 funtów, jeśli złamią zasady.

Rada powiedziała, że ​​samochód bezczynny przez jedną minutę wytwarza wystarczająco dużo szkodliwych substancji chemicznych, aby wypełnić 150 balonów. Inne działania, które można wdrożyć w celu zmniejszenia zanieczyszczenia, obejmują udzielanie porad kierowcom na temat zmniejszenia emisji.  Należą do nich zatrzymanie szybkiego przyspieszania i hamowania; 

Konrad W

30 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn