Kara dla rodziców £ 130 grzywny za dowóz samochodem pod szkołę

Kara dla rodziców £ 130 grzywny za dowóz samochodem

 


Rodzice będą zmuszeni płacić grzywnę w wysokości 130 funtów za doprowadzenie swojego dziecka pod bramę szkoły samochodem w ramach nowego programu który ma na celu złagodzenie zanieczyszczeń powietrza.

Pilotażowy projekt rusza w Croydon w Londynie i będzie nakładał ograniczenia i kary. Ograniczenia i kary mają zniechęcić rodziny do dowożenia samochodem dzieci aż pod samą bramę szkół.
Od września podejście dróg do trzech szkół podstawowych w Croydon będą przekształcone w „strefy dla pieszych” przez okres próbny sześciu miesięcy.

Strefy te będą działać przez około 90 minut dziennie przed rozpoczęciem zajęć i po zakończonych zajęciach w  szkole. To wtedy najwięcej samochodów podjedzą pod szkóły.

Zwolnienia zostaną udostępnione nauczycielom, mieszkańcom i uczniom w szkole, jeśli  złożą wniosek o „wcześniejsze pozwolenie na wstęp”. Ograniczenia dla samochodów zostaną wyegzekwowane przez kamerę rozpoznawania kart rejestracyjnych.

 Stuart King, komisarz ds. Transportu i środowiska Croydon powiedział:

Robimy wiele, aby drogi Croydon były mniej zanieczyszczone, mniej zatłoczone i bardziej przyjazne dla pieszych.

„Chcemy uczynić z Croydon zdrowsze i bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich naszych mieszkańców, szczególnie dla młodzieży, dlatego zachęcam jak najwięcej osób do tych obszarów pilotażowych, aby wydostać się z samochodów i zabrać ich do szkoły”.

We’re doing lots to make Croydon’s roads less polluted, less congested and more pedestrian-friendly

Stuart King, Croydon’s cabinet member for transport and environment

Stuart King, Croydon’s cabinet member for transport and environment, said to the Evening Standard: “We’re doing lots to make Croydon’s roads less polluted, less congested and more pedestrian-friendly, and this ‘school run’ pilot is another way of achieving this.

Kierowcy złapani za nie przestrzeganiu przepisów będą zmuszeni do zapłaty 130 funtów, zredukowanych do 65 funtów, jeśli uregulują karę do dwóch tygodni.

Zanieczyszczenie powietrza znajduje się obecnie na bardzo wysokim poziomie w 90 procentach obszarów miejskich. Rocznie w Wielkiej Brytanii zanieczyszczenie przyczynia się do 40 000 przedwczesnych zgonów. Szefowie Rady w Waltham Forest we wschodnim Londynie wprowadzili grzywnę rodzicom, którzy nie wyłączyli swojego silnika podczas parkowania koło szkoły w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Powtarzający się przestępcy mogą płacić grzywnę w wysokości do 1000 funtów.

..

Konrad W

 

 

18 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn