Kara £ 500 funtów gdy wjedziesz do UK bez testu na wirusa

Kara £ 500 funtów gdy wjedziesz do UK bez testu na wirusa

 

Wprowadzono obowiązkowe testy COVID-19 w celu wzmocnienia środków stosowanych na granicach

wszyscy przybywający z zagranicy do Anglii, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, muszą przedstawić negatywny wynik testu COVID-19 zrobionego do 72 godzin przed wylotem

Pasażerowie będą podlegać natychmiastowej grzywnie w wysokości 500 GBP, jeśli nie zastosują się do nowych przepisów dotyczących badań przed odlotem

Sekretarz transportu Grant Shapps ogłosił, że od przyszłego tygodnia przybywający pasażerowie przybywający łodzią, samolotem lub pociągiem będą musieli przejść test do 72 godzin przed wyjazdem z kraju, w którym się znajdują.

Zdecydowane działania są odpowiedzią na zmiany widoczne w przenoszeniu wirusa zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Testy przed wyjazdem ochronią podróż i zapewnią dodatkową warstwę bezpieczeństwa przed importowanymi przypadkami koronawirusa.

Pasażerowie przybywający do Anglii, którym udało się wykazać negatywny wynik przed wyjazdem z kraju, który nie znajduje się na liście korytarzy podróży, nadal będą mieli możliwość skrócenia okresu samoizolacji z 10 dni do zaledwie 5 dni, płacąc za test na wydanie.

Pasażerowie będą musieli wykazać negatywny wynik testu przed wejściem na pokład, a przewoźnicy w razie potrzeby odmówią wejścia na pokład. Po powrocie do Wielkiej Brytanii Border Force sprawdzi wyniki testów pasażerów w ramach obecnego systemu kontroli na miejscu, aby upewnić się, że osoby przestrzegają nowych przepisów, a pasażerowie zostaną ukarani natychmiastową grzywną w wysokości 500 GBP.

Będzie ograniczona liczba zwolnień z testów dzieci poniżej 11 roku życia, załóg oraz dla tych, którzy podróżują z krajów bez dostępnej infrastruktury do przeprowadzania testów.

Konrad W

London upada. 800 osób dziennie trafia do szpitali. Zostań w domu bo umrzesz

 

 

9 stycznia 2021

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *