Kara 300 funtów dla kierowców ciężarówek, którzy śpią na poboczu w UK

Kara 300 funtów dla kierowców ciężarówek którzy śpią na poboczu w UK

 

Zagraniczni kierowcy ciężarówek, którzy będą spać na poboczach w nieodpowiednich miejscach dostaną karę 300 funtów.

To ważna informacja dla właścicieli firm transportowych, którzy nie chcą opłacić hotelu kierowcy lub płatnych parkingów na terenie Wielkiej Brytanii a chcą zaoszczędzić na bezpieczeństwo kierowcy.

LORRY drivers are set to be penalised for clogging up British lay-bys.Lorry drivers could soon be handed a £300 fine for parking in lay-bys on the motorway to avoid European rules on rest periods. This comes after lorry drivers have been accused of clogging roadside parking spaces. It is believed that foreign HGV drivers camp out on the roadside by Channel ports in the South of England to stick to EU driving rules.

 

Problem na drogach Wielkiej Brytanii narastał gdyż nowe Unijne przepisy mówiły, że kierowca w ciągu tygodnia musi mieć 45 godzin odpoczynku.

Kierowcy więc spali na poboczu Południowej Anglii.

Szefowie firm transportowych zamiast opłacić im hotel, lub płatny Parking który i tak wpisuje się w koszta firmy narażali ich na niebezpieczeństwo spania w kabinie jak i straszliwych korków na południu Anglii.

Minister transportu Pan Ahmad z Wimbledonu powiedział, że kary zostaną już wdrożone w ramach konsultacji z przemysłem przewozowym.
Mieszkańcy Kentu skarżyli się, że kierowcy używają żywopłotów jako toalet, gotowali jedzenie w kabinach, a nawet dochodziło do tego iż zjawiały się tam prostytutki.

Od odpoczynku dla ciężarówek są płatne parkingi na autostradach.

Oto film Policja z KENT mija śpiących kierowców ciężarówek koło Autostrady

Konrad W.

3 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

1 komentarzy
  1. i oczywiscie tekst pisze osoba totalnie bez pojęcia…nir jest problemem opłacenie miejsca na platnym parkingu, problemem jest calkowity brak takich parkingów.

Komentowanie jest wyłączone.