Kara 240 funtów za wjazd do Londynu bez opłaty 15 funtow.

Kara 240 funtów za wjazd do Londynu bez opłaty 15 funtow.

 

Kierowcy mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 160 funtów za złamanie tej nowej zasady jazdy.

NOWE przepisy JAZDY, które wejdą w życie w poniedziałek.

Kierowcy będą musieli płacić 15 funtów dziennie zamiast zwykłych 11,50 funtów za wjazd do Londynu. . Program będzie teraz również działał od godziny 7 rano do 22 wieczorem.

Program został również rozszerzony na weekendy, które mogą mieć wpływ na turystów lub odwiedzających stolicę. Wielu użytkowników dróg, którzy odwiedzają Londyn w weekend, może nie zwracać uwagi na aktualizacje programu i prawdopodobnie nie uiści opłaty.

Brak uiszczenia opłaty z tytułu zatoru może skutkować trafieniem kierowców z formalnym zawiadomieniem o nałożeniu opłaty karnej (PCN).

Grzywny w wysokości do 160 funtów zostaną wydane użytkownikom dróg, chociaż Transport for London (TfL) twierdzi, że obniżona stawka w wysokości 80 funtów zostanie naliczona, jeśli grzywna zostanie zapłacona w ciągu 14 dni. Brak zapłaty grzywny po 28 dniach spowoduje wzrost kary o 50 procent pełnej opłaty. Może to spowodować wzrost kosztów do 240 GBP, które należy zapłacić w ciągu 14 dni od otrzymania nowego zawiadomienia.

Kierowcy, którzy odmówią zapłaty, zobaczą grzywnę zarejestrowaną jako niespłacony dług, który może wiązać się z dodatkowymi opłatami rejestracyjnymi.

Organy ścigania mogłyby następnie odwiedzić nieruchomość w celu odzyskania zaległego długu oraz wszelkich opłat egzekucyjnych, które podniosła Twoja sprawa.

TfL  wprowadzona nową politykę ograniczania ruchu drogowego i promowania bezpiecznych podróży pieszo lub rowerem.

Zmiany mogą doprowadzić do zmniejszenia liczby podróży samochodem o jedną trzecią, podczas gdy emisja tlenku azotu może spaść o 11 procent.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział: „W rzeczywistości ze względu na wymagania związane z dystansem społecznym transport publiczny może przewozić tylko ułamek liczby pasażerów w porównaniu do poziomu sprzed pandemii , ważną rzeczą jest obniżenie natężenia ruchu ”

Konrad W

 

21 czerwca 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn