Kara 200 funtów za chodzenie bez masek. Nowe prawo w UK

Kara 200 funtów za chodzenie bez masek. Nowe prawo w UK

 

„Kara za niezłożenie maski lub złamanie zasady sześciu będzie teraz podwojona do 200 funtów za pierwsze wykroczenie.

Premier: „Rozszerzymy wymóg noszenia masek na twarz dla wszystkich osób pracujących w handlu detalicznym, taksówek i wszystkich prywatnych wynajmowanych pojazdów, a także dla personelu i klientów w hotelarstwie zamkniętym oraz w sklepach. Z wyjątkiem miejsc siedzących do jedzenia lub picia”.

Oznacza to, że ludzie będą musieli się zakryć, kiedy pójdą do lokalu na kolację – lub gdy będą musieli skoczyć do toalety.

Maski na twarz są już obowiązkowe dla każdego, kto odwiedza sklepy, supermarkety, korzysta z transportu publicznego i miejsc rozrywki, w tym kin.

Osoby poniżej 11 roku życia nie muszą ich nosić.

Wprowadzono nowe, bardziej rygorystyczne zasady, aby spróbować powstrzymać falę nowych infekcji, ponieważ druga fala koronawirusa grozi zakażeniem całego NARODU.

Wiele restauracji i pubów dało już swoim pracownikom maski na twarz, ale inne po prostu rozłożyły ekrany nad barem, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Ale będą musieli maski nosić od czwartku.

Puby i restauracje również będą miały godzinę policyjną od czwartku do 22:00 i zamkniecie.

Dzisiejszego wieczoru pan Johnson przemówi do narodu.

Ogłosił dziś po południu nowe zasady dla Anglii – ale Szkocja, Walia i Irlandia Północna podejmą podobne kroki. Plany obejmują:

– Wojsko mogłoby zostać wezwane przez policję, aby pomóc w egzekwowaniu nowych przepisów 
– Ludzie powinni pracować w domu, jeśli mogą – lub jeśli ich miejsce pracy nie jest bezpieczne,

– Wesela zostaną skrócone z 30 do 15, ale pogrzeby pozostaną na tych samych zasadach
– Sporty zespołowe zostaną ograniczone w środku, zakazując gry w piłkę nożną dla pięciu osób

Odwołany został również planowany powrót kibiców na stadiony sportowe 1 października.

Narastają obawy, że mieszanie się społeczne między domami domowymi może zostać zakazane po tym, jak zostało zdelegalizowane w Irlandii Północnej. Wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne  że ludziom zakaże się trzymanie  z dala od rodziny i przyjaciół – zasady już obowiązują w niektórych częściach kraju.

Mieliśmy lockdown 5 miesięcy now będziemy mieć Armie na ulicach.Co nas czeka jeszcze?  W styczniu Brexit jeśli UE nałoży wielkie opłaty na ciężarówki czy statki nas wyżywią.

Fearmongering? British Army General reminds public that it's 'ready to help' in case of no-deal Brexit -- Puppet Masters -- Sott.net

Poziom zagrożenia Covid został wczoraj podniesiony z 3 do 4, co oznacza, że ​​wirus szaleje w całym kraju. Musimy wprowadzić te ograniczenia mówi Premier , zakłada się 10 000 zakażeń na dzień już za tydzień. ( obecnie jest 4000 zakażeń na dzień ).

Nowe prawo wchodzi od czwartku 24 września 2020 roku.

BIEGNIJ PO ZAKUPY – Brytyjczycy rzucili sie na zakupy

Konrad W

 

22 września 2020