Kara 140 tyś funtów dla restauracji za zatrudnienie imigrantów w Brytanii

Duże kary za zatrudnienia imigrantów w Wielkiej Brytanii

 


Funkcjonariusze ds. Egzekwowania przepisów imigracyjnych odwiedzili restauracje Royal Raj w Winterbourne  na High Street o 18:00 w ostatni czwartek, 3 sierpnia.

W operacji prowadzonej przez wywiadowców aresztowano siedmiu bengalskich mężczyzn w wieku od 30 do 61 lat pod zarzutem naruszenia zasad imigracyjnych. Sześciu z mężczyzn teraz czeka deportacja z Wielkiej Brytanii, powiedziało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Oprócz tego, indyjskiej restauracji grozi grzywna w wysokości 140 000 funtów, ponieważ na terenie lokalu przebywali przestępcy imigracyjni.

Zadaniem restauracji jest udowodnienie, że zostały przeprowadzone odpowiednie kontrole dokumentów typu „prawo do pracy”, takie jak wyświetlanie dokumentu paszportowego lub dokumentu Home Office potwierdzającego zgodę na pracę.

Jednak Royal Raj jest otwarty jak zwykle, a kelner, pan Shan, wczoraj zaprzeczył, że siedmiu pracowników zostało zatrzymanych. Rzeczniczka MSW zaprzeczyła słowom pana Shana.

„Nielegalna praca nie będzie tolerowana – ogranicza uczciwych pracodawców, oszukuje osoby legalnie poszukujące pracy z możliwości zatrudnienia i przechwytuje publiczne pieniądze.

„Wzywam każdego, kto ma szczegółowe informacje na temat podejrzanych nadużyć związanych z imigracją, aby się z nami skontaktował”.

Rzecznik prasowy ds. Imigracji powiedział, że kontrole wykazały, że trzej pracownicy, w wieku 30, 38 i 61 lat, przekroczyli termin pobytu w kraju na wizie dla podróżnych.

Osoby z informacjami o podejrzewanych nadużyciach związanych z imigracją mogą kontaktować się z gov.uk/report-immigration-crime lub zadzwonić do Crimestoppers pod numer 0800 555 111.

Informacje ułatwiające pracodawcom przeprowadzanie kontroli w celu zapobiegania nielegalnemu zatrudnieniu, można znaleźć na stronie gov.uk/government/collections/employers-illegal-working-penalties

Pamietaj jeśli masz jakiś biznes i chcesz zatrudniać nielegalnie na terenie Wielkiej Brytanii przygotuje dużo pieniędzy na kary. 

 

12 sierpnia 2017