Kara 1000 funtów za brak dziecka w szkole. Lancashire

Kara 1000 funtów za brak dziecka w szkole. Lancashire

 

Rodzice mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 1000 £, jeśli zabiorą dziecko ze szkoły w czasie czasu nauki

Szkoła podstawowa w północno-zachodniej części Wielkiej Brytanii wysłała do rodziców listy z ostrzeżeniem o planowanym nowym posunięciu przez radę.

Według Sunday Times, Rada Hrabstwa Lancashire testuje nowy system kar finansowych.

Zgłoszono, że kara grzywny w wysokości 1000 £ na dziecko, na jednego rodzica mogłaby zostać wydana, gdyby dziecko było nieobecne w klasie w czasie szkoły.

Oznacza to, że w rodzinie z dwoma rodzicami i dwójką dzieci każdy rodzic byłby ukarany grzywną w wysokości 1000 GBP za dziecko – w sumie 4000 GBP.

W liście wysłanym do rodziców widzianym przez dziennikarkę Sarę Richardson, dyrektor szkoły w Balladen Community Primary School w Rawtenstall, Rossendale, mówi:

„Rada okręgu hrabstwa Lancashire testuje obecnie nowy system radzenia sobie z nieautoryzowanymi świętami i przerwami w czasie semestru.

„Wiąże się to ze wzrostem kary finansowej dla rodziców do 1000 £ na jednego rodzica na dziecko.

„Ten system wciąż znajduje się na etapie pilotażowym, ale proszę mieć świadomość, że może on wejść w życie na dowolnym etapie.”

Obecnie rodziny w hrabstwie są narażone na kary pieniężne w wysokości 120 funtów na dziecko, jak podaje gazeta, która twierdziła, że ​​w Lancashire jest duża ilośc nakładanych kar urlopowych niż w jakimkolwiek innym kraju.

Rada wydała w zeszłym roku 7575 mandatów, co oznacza wzrost około 1000 więcej mandatów 6.876 w sezonie 2016-17. Wynika z tego że  obecny system grzywny nie działa i nie odstrasza rodziców.

Radna Susie Charles, członek gabinetu dla dzieci i szkół, powiedziała:

„Rozważamy wszelkie możliwe działania, które można podjąć w przyszłości w celu ograniczenia nieautoryzowanych nieobecności.

Konrad W

 

20 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Lancashire