Kara 10 tyś funtów za złamanie izolowania. Można donosić na sąsiada.

Kara 10 tyś funtów za złamanie izolowania w UK. Można donosić na sąsiada.

 

Minister finansów MATT Hancock wezwał dziś „wszystkich” do donoszenia na swoich sąsiadów, którzy nie izolują się od siebie – potencjalnie narażając ich na grzywnę w wysokości 10 000 funtów.

Sekretarz zdrowia powiedział dziś rano, że zgłosiłby ludzi, gdyby zignorowali nowe, surowe zasady egzekwowania samoizolacji. Pan Hancock powiedział w niedzielnym programie Sky News Sophy Ridge, że „naród stoi w obliczu punktu krytycznego”.

Zapytany, czy zgłosiłby władzom sąsiada, który łamie przepisy, odpowiedział: „Tak i każdy powinien”.

Następnie powiedział programowi BBC Andrew Marr: „Nie biorę udziału w konkursie popularności. Jestem w tym, aby zapewnić krajowi bezpieczeństwo”.

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 4422, co stanowi największy wzrost od 19 tygodni.„W takim razie absolutnie konieczne jest przerwanie tego łańcucha transmisji i zatrzymanie wzrostu tego wirusa”.

Policjanci będą patrolować obszary o rosnących prędkościach, aby sprawdzić, czy grupy nie gromadzą się w nielegalnych liczbach.

Kary zostaną również nałożone na osoby, które zapobiegają samoizolacji – na przykład szefowie, którzy grożą pracownikom zwolnieniem, jeśli nie pracują. Policja, osoby odpowiedzialne za śledzenie połączeń i rady będą egzekwować te zasady.

Cztery miliony nisko opłacanych pracowników otrzyma 500 funtów, aby mogli się izolować bez zmartwień finansowych.

Pan Johnson oczekuje skrócenia godzin otwarcia pubów, zakazu mieszania się przez gospodarstwa domowe i surowych kar dla tych, którzy łamią zasady.

Konrad W

20 września 2020