Już w 110 szkołach coronavirus w Great Manchester. Robi sie chaos w UK

Już w 110 szkołach coronavirus w Great Manchester. Robi sie chaos w UK

 

W niektórych szkołach średnich setki uczniów są dotknięte chorobą, we wtorek wieczorem, doniesiono że 110 szkół potwierdziło przypadki Covid-19 w naszym regionie.

Wielu nauczycieli i uczniów twierdzi, że mają trudności z dostępem do testów, co powoduje dalsze zakłócenia i opóźnienia, ponieważ chaos testowania trwa.

Ponieważ wskaźniki infekcji nadal rosną w większości regionu, próby dostępu do testów stają się coraz bardziej regularne i bardziej frustrujące.

Doprowadziło to nawet do tego, że Royal Bolton Hospital rozpaczliwie błagał ludzi, aby przestali pojawiać się na oddziale ratunkowym w nadziei na wykonanie testu na koronawirusa.

Premier mówi, że druga blokada na szczeblu krajowym może mieć „katastrofalne” konsekwencje finansowe dla Wielkiej Brytanii.

„Nie chcę drugiej blokady krajowej – myślę, że byłoby to całkowicie niewłaściwe dla tego kraju i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby temu zapobiec” – mówi.

„Więc kiedy widzę ludzi sprzeciwiających się zasadzie sześciu lub mówiących, że rząd zbyt ostro wkracza w kwestie swobód indywidualnych i tak dalej – całkowicie to rozumiem i sympatyzuję z tym, ale musimy pokonać tę chorobę”.

Premier zapowiedział, że rząd wykaże się „kreatywnością i elastycznością” we wspieraniu gospodarki, ponieważ program urlopowy kończy się pod koniec października. „Ten rząd zrobił więcej niż praktycznie jakikolwiek inny rząd na całym świecie, aby wesprzeć ludzi zagrożonych utratą pracy z powodu Covid” – mówi posłom.

Musimy spodziewać się, że zwiększające się infekcje doprowadzą do śmiertelności 

Mówi, że chociaż liczba przypadków jest mniejsza niż na wiosnę, „musimy oczekiwać, że te infekcje proporcjonalnie doprowadzą do zwiększenia śmiertelności”.- mówi Premier.

Mówi im, że do końca października zdolność testowania koronawirusa będzie wynosić 500 000 dziennie i że „robi się wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć możliwości testowania”.

W szkołach mówi, że całe klasy powinny się izolować tylko wtedy, gdy pozytywny wynik testu w tej bańce zostanie potwierdzony.

Na początku pandemii wprowadzono środki mające na celu ochronę firm borykających się z trudnościami, takich jak detaliści i restauracje, przed pochodziły z lokali, ale miały wygasnąć pod koniec września.

Sekretarz ds. Społeczności Robert Jenrick potwierdził, że zakaz eksmisji będzie obowiązywał do końca roku.

Rząd ma nadzieję, że posunięcie to powstrzyma potencjalną utratę miejsc pracy.

Sekretarz ds. Edukacji zasugerował, że studenci na poziomie A i GCSE mogą zdawać egzaminy w budynkach użyteczności publicznej latem przyszłego roku, jeśli zachodzi konieczność zachowania dystansu społecznego w lokalnych społecznościach.

Gavin Williamson powiedział, że „rezerwowy zestaw” egzaminów może zostać wprowadzony w przyszłym roku, jeśli uczniowie nie będą w stanie podejść do testu danego dnia, jeśli źle się poczują lub izolują w wyniku koronawirusa.

Rząd nadal „aktywnie rozważa” przesunięcie egzaminów, aby dać uczniom więcej czasu na nadrobienie zaległości w nauce – a ogłoszenie w sprawie harmonogramu zostanie ogłoszone w przyszłym miesiącu, powiedział Williamson.

OSTATECZNE 740 szkół zostało zmuszonych do wysłania dzieci do domu z powodu chaosu związanego z testami na koronawirusa.

Szefowie związków zawodowych nauczycieli ASCL i NAHT  w liście do premiera powiedzieli, że są „sfrustrowani” katastrofą testową, podczas której już całe roczne grupy wyrzucane są z zajęć.

12 nauczycieli w Waterloo nie pracuje, ponieważ  jeden członek personelu ma objawy.

Konrad W

 

16 września 2020