Już 46 morderstw w Londynie od 2018 roku, Sadiq Khan pod presją

Już 46 morderstw w Londynie od 2018 roku, Sadiq Khan pod presją

 

Londyńskie morderstwa: policja straciła kontrole, ostrzega były oficer

Były główny nadinspektor mówi, że przemoc może się pogorszyć pośród policyjnych cięć i nierówności społecznych.

Były starszy oficer policji ostrzegł, że Scotland Yard zdaje się tracić kontrolę nad londyńskimi ulicami i oskarżył szefów policji w Metropolitan o „ogłuszającą” ciszę, gdy liczba morderstw stolicy rośnie. Następnego dnia po dwóch kolejnych morderstwach w Hackney we wschodnim Londynie, Victor Olisa, były szef ds. Różnorodności i szef policji w Tottenham, powiedział, że obawia się, że przemoc może się pogorszyć.

Ostrzegł, że cięcia budżetowe i nowe żądania policji zabierają oficerów z ulicy którzy nie zbierają informacji wywiadowczych. „Społeczeństwo mówi, że nie widzimy już policji na ulicach”. „Wydaje się, że ludzie, z którymi rozmawiałem, jakby stracili kontrolę nad przestrzeniami publicznymi i ulicami”. W czwartek dowódca Cressida Dick, ucruchomił grupę 120 oficerów. Olisa powiedziała, że ​​szersze cięcia utrudniają pracę policjantom. „Nie masz tylu oficerów, którzy mogliby patrolować lub spędzać czas w miejscach publicznych, tak jak to robiłeś pięć lat temu. Mniej czasu zajmuje budowanie linii konwersacji, dzięki czemu możesz odzyskać informacje.

W czwartek wieczorem pojawiły się doniesienia, że ​​dwie kolejne osoby przebywały w szpitalu po ataku nożem we wschodnim Londynie.

Liczby opublikowane pokazały 20-procentowy wzrost liczby pistoletów, noży i poważnych przestępstw z użyciem przemocy w całej Anglii i Walii,

 

 

W przyszłym tygodniu szef Home Office Amber Rudd ma ogłosić nową rządową strategię przeciwdziałania przemocy .

Olisa, która przeszła na emeryturę w randze naczelnego szefa Policji, po zamieszkach w 2011 r. prowadziła policję w północnym Londynie powiedziała, że znów w grę wchodzą oszczędności i długotrwałe napięcia wokół nierówności społecznych, a także wzrost agresywnej prowokacji w mediach społecznościowych.

 

9 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn