Jutro wielki dzień w Uk. Wychodzimy z UE

Jutro wielki dzień w Uk. Wychodzimy z UE

 

Jutro w Parlamencie Brytyjskim nastąpi głosowanie w którym Posłowie oddadzą głos że zgadzają sie na wyjście z UE z planem Borysa Jonhsona lub nie zgadzają sie.

Jesli sie nie zgodza Premier musi pisać list aby przesunąć wyjście z UE o kolejne 3 miesiące.

Borys wielki wygrany,

Jak donoszą Brytyjskie media Borys znalazł 30 posłow z Partii Pracy którzy poprą jego umowę a to oznacza że Wielka Brytania wychodzi z UE i nie będzie już wpłacać pieniedzy do budżetu i będzie mogła dalej handlowac z Unii Europejską.

Ale co nowego w umowie Borisa Johnsona?

Boris Johnson usunął kontrowersyjny kontratak z Irlandii Północnej, o którym wielu twierdziło, że związało Wielką Brytanię z UE na czas nieokreślony. W ramach nowej umowy Irlandia Północna pozostanie na brytyjskim obszarze celnym „na zawsze” i będzie korzystać z wszelkich umów o wolnym handlu strajków w Wielkiej Brytanii. Będzie jednak „specjalne porozumienie” dla Irlandii Północnej, „odzwierciedlające wyjątkowe okoliczności”.

Nie będzie twardej granicy między dwoma Irlandiami, ponieważ Irlandia Północna będzie miała dostęp do jednolitego rynku, będąc jednocześnie częścią obszaru celnego Zjednoczonego Królestwa. Będzie to oparte na zasadzie „demokratycznej zgody”, a Irlandia Północna będzie mogła opuścić porozumienie w drodze głosowania w Zgromadzeniu Narodowym.

Kluczową różnicą są stosunki handlowe, które Wielka Brytania utrzyma z UE po Brexicie.

Nowa umowa zlikwidowała zobowiązanie Wielkiej Brytanii do „jednolitego obszaru celnego”, potwierdzając potrzebę kontroli na granicy.

Zgodnie z nowym porozumieniem towary nie będą podlegały taryfom, jeżeli spełnią warunki kontroli „reguł pochodzenia”.

Joel Hills z ITV twierdzi, że spowoduje to, że handel w Wielkiej Brytanii i UE będzie bardziej kosztowny. Downing Street powiedział, że nowa umowa zakończyła zwierzchnictwo Europejskiego Trybunału w Wielkiej Brytanii i zapewniła, że ​​Wielka Brytania nie będzie już związana przepisami i podatkami UE.

Oznacza to, że Wielka Brytania będzie mogła zmienić przepisy prawne w „ogromnej liczbie obszarów, od standardów produktów po przepisy dotyczące połowów”.

Oznacza to również, że Wielka Brytania może zawrzeć własne umowy o wolnym handlu „na całym świecie” i zmienić podatek VAT i inne przepisy podatkowe obecnie określone przez Brukselę.

Jesli Borys osiągnie umowę jego kariera nabierze rozpędu jak i sondaże Partii Konserwatywnej/

Jutro oglądaj telewizję BBC wieczorą porą.

Konrad W

18 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *