Justyna Kalandyk zmarła w wyniku wielokrotnego potrącenia

Justyna Kalandyk zmarła w wyniku wielokrotnego potrącenia

 

Polka, lat 29, zmarła wskutek „wielokrotnego potrącenia”, gdy uderzyły ją dwa samochody ciężarowe i dwa samochody osobowe, podczas wizyty u krewnych w Londynie.

Kobieta, która zmarła w wyniku wielokrotnego potrącenia, została zidentyfikowana jako 29-latka z Polski. Justyna Kalandyk została uderzona przez dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe, kiedy na zielonym świetle przechodziła przez jezdnię w południowym Londynie.

Kierowcy wszystkich czterech pojazdów nie zatrzymali się. Panią Kalandyk na miejscu zajmowali się ratownicy medyczni, ale zmarła w wyniku licznych urazów, w poniedziałek 11 grudnia.

Pochodziła z Polski, ale mieszkała z rodziną w Wandsworth w południowym Londynie.

Kierowca drugiego samochodu osobowego, który ją uderzył, 52-letni mężczyzna, został aresztowany pod zarzutem spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę.

Kierowca pierwszej ciężarówki, 49-letni mężczyzna, był przesłuchiwany i pouczony.

Kierowca drugiej ciężarówki i kierowca pierwszego samochodu osobowego, którzy uderzyli w panią Kalandyk, rozmawiali z policją, ale żaden z nich nie został aresztowany.

Wielu świadków zgłosiło się i rozmawiało z policją, w tym kierowca trzeciego samochodu.

„Chociaż wyśledziliśmy wszystkie pojazdy, które naszym zdaniem były zaangażowane, nadal apeluję, aby każdy, kto był świadkiem zderzenia, i chwile po nim natychmiast skontaktował się z nami” – powiedział sierżant Alastair Middleton, który prowadzi dochodzenie w tej sprawie .

Śledztwo w sprawie śmierci pani Kalandyk rozpocznie się w środę w Southwark Coroner’s Court.

Policja nadal prosi o kontakt każdego, kto jechał z węzła South Circular na Norwood Road w kierunku skrzyżowania Brixton Hill między 6.30 rano i 7 rano tego dnia.

CCTV pokazuje białą ciężarówkę – uważaną za drugi pojazd biorący udział w kolizji – oraz czarny samochód, który uważa się za trzeci.

Sekcja zwłok ujawniła, że przyczyną śmierci były liczne urazy.

37-letnia Navin Bagan, która pracuje w pobliskiej Tulse Hill Cafe, opisała kierowców, którzy potrącili kobietę, jako ludzi „bez serca”.

Powiedziała: „Po prostu zostawili ją tam, żeby umarła – to nie w porządku”.

Każdy, kto ma informacje, jest proszony o telefoniczne skontaktowanie się z policją pod numerem 020 8543 5157 lub Crimestoppers pod numerem 0800 555111.

 

28 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime