Justyna Kalandyk zabita przez 4 samochody w Londynie

Justyna Kalandyk zabita przez 4 samochody w Londynie

 

Justyna Kalandyk została potrącona przez dwie ciężarówki i dwa samochody, kiedy przechodziła przez ulicę na przejściu dla pieszych (światła były zielone) w południowym Londynie.

Kierowcy wszystkich czterech pojazdów nie zatrzymali się. Panią Kalandyk zajęli się sanitariusze na miejscu wypadku w Tulse Hill, ale zmarła w wyniku wielokrotnych ran, w poniedziałek 11 grudnia. Kierowca drugiego samochodu, który ją potrącił, 52-letni mężczyzna, został aresztowany pod zarzutem spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę .

Kierowca pierwszej ciężarówki, 49-letni mężczyzna, był przesłuchiwany.

Kierowca drugiej ciężarówki i kierowca pierwszego samochodu, który potrącił panią Kalandyk, rozmawiali z policją, ale żaden z nich nie został aresztowany.

Wielu świadków zgłosiło się i rozmawiało z policją, w tym kierowca trzeciego samochodu.

„Chociaż wyśledziliśmy wszystkie pojazdy, które naszym zdaniem były w to zamieszane, nadal apeluję, aby każdy, kto był świadkiem zderzenia i tego co dział się chwilę później, skontaktował się z nami natychmiast” – powiedział sierżant Alastair Middleton, który prowadzi śledztwo w sprawie wypadku.

Dochodzenie w sprawie śmierci pani Kalandyk rozpocznie się w środę w Southwark Coroner’s Court. Policja wciąż prosi o kontakt każdego, kto jechał z węzła South Circular na Norwood Road w kierunku skrzyżowania Brixton Hill między 6.30 rano i 7 rano tego dnia.

Katarzyna Cz

First picture of Polish woman knocked down and killed in quadruple hit and run

21 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn