Juncker , UK musi płacić 39 miliardy ustawy rozwodowej

Juncker , UK musi płacić 39 miliardy ustawy rozwodowej

 

Szef UE Jucnker zażądał od Wielkiej Brytanii oddania całej 39 miliardowej ustawy rozwodowej, nawet w przypadku Brexitu bez umowy.

Plany, które rozwściecząją polityków Brexiteers, zostały opracowane w Brukseli, aby zapewnić, że budżet projektu politycznego nie zostanie rozbity przez rozwód bez umowy.

Wysoki urzędnik UE ujawnił że silna brukselska władza wykonawcza podkreśliła, że ​​”wszystkie zobowiązania podjęte przez 28 państw członkowskich powinny być honorowane przez 28 państw członkowskich”.

Dodano oświadczenie: „Dotyczy to również scenariusza bez umowy, w którym oczekuje się, że Wielka Brytania będzie nadal honorować wszystkie zobowiązania podjęte podczas członkostwa w UE czyli musi zapłacic 39 miliardów.”

Brexiteers mają nadzieję, że groźba utraty przez Brukselę miliardów funtów wystarczyłaby do wymuszenia w ostatniej chwili kompromisu UE.

Ale starszy urzędnik Komisji potępił próby zastraszania i zganił wszelkie obawy. Powiedzieli: „Zobowiązania finansowe będą musiały zostać załatwione.

„Chcemy uniknąć bardzo uciążliwych i nagłych konsekwencji, z którymi trudno sobie poradzić.”

„Jeśli chcesz pozostać przyjaciółmi, nie idź do sądu” – dodaje źródło.

W umowie o wypowiedzeniu Wielka Brytania zgodziła się zapłacić do Brukseli rozliczenie finansowe, które obejmuje płatności z budżetu UE do 2020 r., Obejmuje zobowiązania i odblokowuje rozmowy na temat przyszłej relacji. Ale opłata 39 miliardów funtów byłaby złomowana w scenariuszu bez umowy, który doprowadziłby Brukselę do wywierania presji na Wielką Brytanię, by zgodziła się na przekazanie gotówki .

UE otwarcie przyznaje, że dodatkowe fundusze pomogłyby złagodzić wpływ braku transakcji w takich dziedzinach, jak rolnictwo i finansowanie badań.

Konrad W

.

31 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *