Juncker Brytyjczycy teraz dowiadują się” o skali problemów Brexitu.

Juncker Brytyjczycy teraz dowiadują się” o skali problemów przez Brexit.

 

Dyplomaci z UE odrzucila pomysly paniMay, I Bruksela musi najpierw zrobić krok , aby przełamać impas w negocjacjach, ponieważ Jean-Claude Juncker powiedział, że Brytyjczycy „dopiero teraz dowiadują się” o skali problemów spowodowanych przez Brexit.

Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział publiczności w Niemczech, że żałuje, że wyborcy nie zostali odpowiednio poinformowani przed referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. Stwierdził on, że ministrowie brytyjscy dopiero teraz odkrywają koszty.

„Naprawdę żałuję, że nie było prawdziwej kampanii Brexit pod względem faktycznych informacji” – powiedział Juncker. „W Wielkiej Brytanii ludzie dowiadują się teraz, także brytyjscy ministrowie i ministrowie na kontynencie, teraz dowiadują się, ile pytań faktycznie stawia, wszystkie rzeczy, które musimy rozwiązać.”

Juncker powiedział, że zwierzaki brytyjskich turystów będą musiały zostać poddane kwarantannie przez cztery dni, a loty mogłyby rzeczywiście zostać ugruntowane pomimo twierdzeń, że są sprzeczne z Londynem.

„Jeśli więc zacznę nawet zadawać sobie pytanie, co się stanie z 250 000 psami i kotami, które co roku opuszczają kontynent europejski”, Juncker powiedział publiczności we Freiburgu. „W tej chwili po prostu przechodzą przez zwyczaje, wszystkie te psy i koty co roku przybywają do Europy kontynentalnej. W Europie jest wielu ludzi, którzy chcą tylko, aby ludzie i zwierzęta przekraczali granice, ale myślę, że po prostu będziemy mieć czterodniową kwarantannę i jeśli chcesz spędzić wakacje w Bretanii przez osiem dni, to może musisz zostawić psa czy kota w domu, ale może po prostu zostaniesz w domu zupełnie. „

Dodał: „Co się stanie z ruchem lotniczym w Europie? Jeśli wszystko pójdzie nie tak, brytyjskie samoloty nie będą mogły lądować na kontynencie europejskim; ludzie tego nie wiedzą. Ktoś powinien był im to wcześniej powiedzieć.

Komentarze zgłoszone podczas „dialogu z obywatelami” pojawiły się, gdy dyplomaci w Brukseli wyrazili wątpliwości co do możliwości złożenia przez UE merytorycznej kontrpropozycji.

Podczas gdy brytyjski rząd nalega, aby piłka była w trakcie debaty na forum UE, europejscy dyplomaci mówią o bardziej złożonym tańcu dyplomatycznym, w którym obie strony publikują artykuły.

Urzędnicy również powtarzali ostrzeżenia, że ​​UE nie zaakceptuje ekonomicznej części majowego planu Checkers, obawiając się, że podaruje brytyjskiemu przedsiębiorstwu stałą przewagę konkurencyjną nad konkurentami UE.

W poniedziałek sekretarz Brexit Dominic Raab powiedział delegatom Tory, że „podejście teologiczne” UE nie pozostawia miejsca na poważny kompromis. „Jeśli UE chce umowy, muszą to teraz zrobić. „W wywiadzie powiedział, że UE nie zaoferowała wiarygodnych alternatyw dla propozycji rządu Wielkiej Brytanii. „Piłka jest w UE.”

Główny unijny negocjator, Michel Barnier, przygotowuje niewiążącą deklarację polityczną w sprawie przyszłych stosunków z Wielką Brytanią. Starszy dyplomata powiedział, że „kontrpropozycja będzie” zbyt mocnym słowem „, aby opisać ten dokument, który był planowany przez długi czas.

W związku z tym tekstem Barnier opracowuje „ulepszone” propozycje irlandzkiej ochrony. Zabezpieczeniem jest plan awaryjny Komisji Europejskiej, aby zapobiec twardej granicy na wyspie Irlandii, ale May powiedział, że żaden brytyjski premier nie może zaakceptować wersji Barniera, która utrzyma Irlandię Północną podlegającą wielu przepisom UE.

Tekst obu dokumentów jest ściśle chroniony przez Komisję Europejską, pozostawiając państwom członkowskim UE brak wgladu.

Barnier przekazał Raabowi szczegółowe informacje na temat sprzeciwu UE wobec wspólnej księgi przepisów, która stanowi centralny element planu gospodarczego kontrolerów, umożliwiającego swobodny przepływ towarów między UE a Wielką Brytanią.

Barnier, dal mu trzy stronicowy dokument z „punktami obronnymi”gdzie wyjaśnia problemy komisji ze wspólnymi przepisami w różnych branżach. „Propozycja Zjednoczonego Królestwa doprowadziłaby do odwrócenia handlu i inwestycji na korzyść Wielkiej Brytanii i na niekorzyść interesów państw członkowskich”, stwierdza nieopublikowany dokument. Wyjaśnia, w jaki sposób Wielka Brytania mogłaby uzyskać przewagę w niektórych branżach, gdyby tylko miała przestrzegać unijnych standardów produktowych, a nie szerszych zasad ochrony socjalnej i ochrony środowiska. Na przykład w europejskim przemyśle stalowym tylko 1% kosztów regulacji jest związanych ze standardami UE, podczas gdy 99% pochodzi z przepisów UE dotyczących energii i zmian klimatu, zgodnie z dokumentem. Dokument wyjaśnia również, dlaczego prowizja jest gotowa oddać ekonomiczną korzyść Irlandii Północnej, utrzymując ją w unii celnej i podlegając wielu (ale nie wszystkim) zasadom jednolitego rynku. Obywatele UE martwili się, że jej plan Irlandii Północnej jest formą „selekcjonowania”, ale stwierdzają, że konieczne jest zachowanie pokoju, podczas gdy wielkość regionu oznacza, że ​​nie ma poważnego ryzyka. „Z populacją 1,8 miliona, Irlandia Północna jest znacznie mniej konkurencyjnym zagrożeniem niż 60 milionów Wielkiej Brytanii.”

WIELKA BRYTANIA BEZ PLANU NA BREXIT jesli do marca pani May nic nie zrobi czy dojdzie znow do nowych wyborow?

Konrad W.

 

2 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *