Julian Assange aresztowany. Policzek dla Putina i socjalistów

Julian Assange aresztowany. Policzek dla Putina i socjalistów

 

Policja przejmuje założyciela Wikileaks w Ambasadzie ekwadorskiej.
Założyciel WIKILEAKS, Julian Assange, został aresztowany w Londynie po tym, jak Ekwador ogłosił, że już nie oferuje mu azylu.

Assange został aresztowany w centralnym posterunku policji w Londynie, gdzie zostanie zatrzymany przed stawieniem się przed sądem Westminster Magistrates ‚Court. Rzecznik policji metropolitalnej powiedział: „MPS miał obowiązek wykonać nakaz, w imieniu Westminster Magistrates ‚Court, i został zaproszony do Ambasady przez Ambasadora, po wycofaniu azylu przez rząd Ekwadoru.

” Rzecznik powiedział, że Assange był „ został aresztowany w imieniu władz Stanów Zjednoczonych o 10.53 po przybyciu na posterunek policji w centrum Londynu ”.

Powiedział: „To jest nakaz ekstradycji zgodnie z art. 73 ustawy o ekstradycji.

„Pojawi się w areszcie w sądzie Westminster Magistrates ‚jak najszybciej.” Źródła Scotland Yard poinformowały, że policja została zaproszona do ambasady i dokonała aresztowania wkrótce po 10 rano. 

 

Minister spraw wewnętrznych Sajid Javid napisał na Twitterze: „Prawie siedem lat po wstąpieniu do ambasady Ekwadoru mogę potwierdzić, że Julian Assange jest teraz w areszcie policyjnym.

„Chciałbym podziękować Ekwadorowi za współpracę

Ale WikiLeaks powiedział, że Ekwador działał nielegalnie, likwidując azyl polityczny Assange’a „z naruszeniem prawa międzynarodowego”.Grupa napisała na Twitterze: „PILNE: Ekwador nielegalnie zakończył azyl polityczny z naruszeniem prawa międzynarodowego. Został aresztowany przez brytyjską policję wewnątrz ambasady ekwadorskiej kilka minut temu”.

W późniejszym tweecie organizacja opublikowała zdjęcie Assange’a ze słowami: „Ten człowiek jest synem, ojcem, bratem. Zdobył dziesiątki nagród dziennikarskich. Od 2010 r. Jest nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla co roku.

A zespół prawny Assange’a powiedział, że został aresztowany na wniosek ekstradycyjny USA, jak również za naruszenie warunków zwolnienia za kaucją w Wielkiej Brytanii.Jego aresztowanie następuje dzień po tym, jak Wikileaks oskarżyło ekwadorski rząd o „rozległą operację szpiegowską” przeciwko Assange’owi.

 

WNIOSEK:

USA i Wielka Brytania dogadały się w końcu z Ekwadorem i aresztowały zalozyciela Wikileaks uderzając w Putina.

Goszczący kiedyś z wizytą w Moskwie prezydent Ekwadoru Rafael Correa ogłosili ustanowienie między swymi państwami partnerstwa strategicznego. Correa byl pierwszy prezydent Ekwadoru, który składa wizytę oficjalną w Rosji, nazwał swą podróż „historyczną”. Na spotkaniu z Correą  Władimir Putin oświadczył, że rosyjskie firmy są zainteresowane wejściem na rynek Ekwadoru. „Wiele słyszeliśmy o Was. Nasz wspólny przyjaciel Hugo Chavez (prezydent Wenezueli) wiele nam opowiadał” – powiedział Putin prezydentowi Ekwadoru.

Obecny Nowy Prezydent Ekwadoru od 2017 roku to także lewicowy polityk Lenin Moreno który jak widać stanął po stronie USA i Wielkiej Brytanii i znalazł pretekst aby Wielka Brytania aresztowała Assange’a.

Ameryka wraz z Wielką Brytanią znów rozdają karty na Świecie a Putin przegrywa w dyplomacji. Konserwatyzm górą nad socjalistami.

11 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *