Jolanta Gardynik, Karolina Kosche oskarżone z Southampton

Jolanta Gardynik i Karolina Kosche oskarżone z Southampton

 

Dwie panny młode „, których małżeństwa z dwoma indyjskimi studentami zostały powstrzymane przez urzędników chwilę przed ich zawarciem, zaprzeczają, że chciały oszukać brytyjskie prawo imigracyjne

Jolanta Gardynik i Karolina Kosche, z Southampton, zgodziły się poślubić dwóch studentów z Indii, gdy powiedziano im, że ich wizy zostały skrócone i będą musieli wrócić do Indii.

Kiedy urzędnicy wtargnęli na ceremonię, Gardynik twierdziła, że jej małżeństwo z Rajpalem Singhem miało zostać zawarte z miłości.

Jednak Kosche przyznała policji, że jej ślub z Gurpreetem Singhem nie był autentyczny, a jego wiza studencka wygaśnie sześć miesięcy po tym, jak powiedzieli „tak”.

Sąd w Southampton usłyszał, że Rajpal przybył do Wielkiej Brytanii w kwietniu 2012 r. jako student, ale data wygaśnięcia jego wizy została skrócona; z września 2014 r. do stycznia tego samego roku.

Prokurator Tom Wilkins powiedział, że Gurpreet przybył do tego kraju w podobnych okolicznościach w 2009 roku, a jego wiza została przedłużona do sierpnia 2014 roku.Ale brytyjskie MSW skróciło ją o dwa miesiące, mówiąc mu, że musi wrócić do Indii w czerwcu 2014 roku.

Para zarezerwowała ceremonię na następny miesiąc, ale zaledwie kilka tygodni przed złożeniem przysięgi urzędnicy imigracyjni wtargnęli do mieszkania należącego do Justyny ​​Sobieraj – która jest oskarżona o zorganizowanie niedoszłego fałszywego małżeństwa.W mieszkaniu urzędnicy znaleźli dokumenty w folderze zawierającym dane osobowe pana Singha oraz informacje na temat ceremonii ślubnej.

Tuż przed tym, jak para miała pobrać się w urzędzie stanu cywilnego w Southampton, funkcjonariusze imigracyjni powstrzymali ceremonię.Rajpal został aresztowany, chociaż został później zwolniony i trzy lata później wciąż jest poszukiwany, a Gardynik została zabrana do mieszkania w którym rzekomo mieszkali.

Urzędnicy przeszukali „bardzo mały pokój” przypuszczalnie należący do pary, ale nie znaleźli żadnych śladów świadczących o przebywaniu tam pana Singha.Kiedy Gardynik została aresztowana w listopadzie 2014 r., po śledztwach, stwierdzono, że mieszka z polskim mężczyzną.

Pan Wilkins powiedział sądowi, że podobnie wygląda historia Kosche i Gurpreeta, którzy udali się do urzędu stanu cywilnego w Winchester, aby się pobrać.Gurpreet i Kosche wzięli ślub w marcu 2014 roku i twierdzili, że mieszkają razem w Southampton.Jednak sąd usłyszał, że Gurpreet został deportowany do Indii, a Kosche przyznała, że ich małżeństwo było oszustwem i stwierdziła, że ​​została do niego zmuszona.

Obie pary odmówiły zarzutów złamania brytyjskiego prawa imigracyjnego przez mieszkańca spoza UE.Proces nadal trwa.

Katarzyna Cz

photo/dailymail

 

24 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime