Johnson w USA, umowa handlowa z UK będzie piorytetem Stanów Zjednoczonych

Umowa handlowa UK-USA będzie piorytetem Stanow Zjednoczonych

 

Przebywający w USA szef spraw zagranicznych Królestwa Borys Johnson uzyskał zapewnienie iż umowa handlowa stanów i Brytanii będzie negocjowana pierwsza.

Takie zapewnienie uzyskał Johnson od przewodniczącego Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.

Bob Corker powiedział po spotkaniu z sekretarzem spraw zagranicznych Boris Johnson że nowa administracja Prezydenta Trumpa przystąpi od razu do przygotowania umowy handlowej z Wielka Brytanię.

To całkowite inne słowa niz mówił Barack Obama  że Wielka Brytania będzie na końcu kolejki do umów handlowych, jeśli wyborcy wybiorą Brexit.

 

 

Pan Johnson :

„Słyszymy jesteśmy pierwsi w kolejce, aby ustalić umowę  wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi. to będzie bardzo ekscytujący rok dla obu naszych krajów”, powiedział.

„We hear we are first in line to do a great free trade deal with the United States. So, it’s going to be a very exciting year for both our countries,” he said.

 

Pan Corker powiedział Borisowi Johnson  że „nie ma sposobu, aby Wielka Brytania miała zająć miejsce z tyłu” ta umowa musi pokazać o naszej przyjaźni długoterminowe.

Wcześniej, w Nowym Jorku, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii spotkał się ze starszym doradca w Białym Domu, oraz głównym strategiem  Prezydenta Trumpa..

Urzędnicy stwierdzili, że omawiana polityka zagraniczna USA wobec Syrii, Rosji i Chin cieszy się poparciem a Trump czeka z niecierpliwością na spotkanie z premierem Theresa May na wiosnę.

Wszyscy stwierdzili razem że partnerstwo Wielka Brytania USA to cos więcej niż przyjaźń.

To pokazuje kierunek polityki Wielkiej  która idzie w stronę przeciwna niż UE i Brytania zabiega o rynek zbytu swoich produktów na rynek USA jak i zamierza sprzedawać wiele produktów USA dla swoich mieszkańców. Może się już niedługo okazać że produkty Polskie łatwiej i taniej będzie ściągać z Chicago niż z Warszawy. Hiszpania, Niemcy, Polska w chwili nałożeni ceł oj stracą sprzedaż od razu odnotują bezrobocie.

Konrad W

photo/huffingtonpost

 

10 stycznia 2017