Jeszcze nie Brexit a NHS zanotowało rekordowy niedobór pracowników.

Jeszcze nie Brexit a NHS zanotowało rekordowy niedobór pracowników.

 

Niedawny raport Health Fundation potwierdza zaskakujące niedobory kadrowe w NHS – braki pracowników sięgają 100 tysięcy w samej tylko Anglii. Jedną z przyczyn NHS upatruje w tym że niepokojąco duża liczba lekarzy i pielęgniarek w szpitalach przechodzi na wcześniejszą emeryturę a NHS nie nadąża z zatrudnianiem brakującej wymaganej liczby nowych lekarzy i pielegniarek.

Aby rozwiązać problem niedoborów pielęgniarskich rząd zobowiązał się do zwiększenia liczby pielęgniarek w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak podsumowanie roku 2018 pokazało że poprzedni rok był drugim z kolei, w którym liczba wniosków i przyjęć do szkół pielęgniarskich w Angli spadła i obecnie niewypełnionych pozostaje około 41 tysięcy stanowisk pielegniarkich – co oznacza że brakuje jednej pielegniarki na 10 obecnie zatrudnionych.

Długoterminowy plan opieki NHS uznaje, że rekrutacja z zagranicy jest niezbędna do osiągnięcia poziomu zatrudnienia, ale z powodu niepewności wynikających z Brexitu i szerszych polityk migracyjnych, trudno było osiągnąć ten cel w poprzednich latach.

Raport potwierdza, że ​​w chwili gdy NHS jest już nadmiernie obciążona starzejącą się populacją cierpiącą na bardziej chroniczne choroby, oczekuje się, że różnica pomiędzy potrzebnym personelem a dostępnym personelem osiągnie prawie 250 tysięcy brakujacych pracowników do 2030 roku.

Jeśli przywódcy państwa nie podejmą radykalnych działań i nie będą priorytetowo traktować potrzeb kadrowych, NHS nie będzie w stanie utrzymać obecnych usług, nie mówiąc już o ich usprawnieniu, z tak dużą i wciąż rosnącą luką pomiędzy personelem, którego potrzebuje, a osobami dostępnymi do zapewnienia sprawnie działającyh placówek szpitalnych.

 

Pani Pip Riley, dyrektor do spraw rozstrzygania sporów w kancelarii Graham M Riley & Co Solicitors, komentuje:

„Rosnące braki kadrowe i ograniczenia w finansowaniu niestety zwiększają presję na już przeciążoną służbę zdrowia. Obawiamy się, że niedobory kadrowe doprowadziły do ​​niepokojącego trendu pogorszenia jakości opieki oferowanej pacjentom. Zauważyliśmy, że w szczególności w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowaliśmy duży wzrost liczby zgłoszeń od pacjentów, którzy uważają, że nie otrzymali odpowiedniej opieki lub leczenia, którzy obawiają się, że zostali ofiarami zaniedbań medycznych”.

Jeśli zostałeś dotknięty konsekwencjami zaniedbania medycznego i chcesz uzyskać poufną poradę na zasadzie „Nie Wygrywasz, Nie Płacisz”, zadzwoń do kancelarii Graham M Riley & Co Solicitors Limited pod numerem 01704 532229. Rozmawiamy po polsku.

Barbara Dytwińska
Kancelaria prawna
Graham M Riley & Co. Solicitors Ltd
01704532229
barbara@grahamriley.co.uk

Informacji zawartych w tym artykule nie należy traktować jako porad prawnych. Służą one wyłącznie do celów informacyjnych. O konkretną poradę prawną dla każdego przypadku z osobna należy zawsze zwrócić się do odpowiednio wykwalifikowanego prawnika.

Polka i odszkodowanie 30 000 od dentysty, spartaczył pacjentce licówki.

13 marca 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *