Jest nowa Unia Niemcy-Francja-Chiny. Każdy robi już dla siebie, 2 dni po Brexit

Powstaje nowa Unia Niemcy-Francja-Chiny. Każdy robi już dla siebie, 2 dni po Brexit

 

Wyjście BRYTANII z Unii Europejskiej wywołało natychmiastowe przejęcie władzy przez Niemcy i Francję.

Angela Merkel i Emmanuel Macron nie tracą czasu na narzucanie swojej dominacji nad blokiem.  Merkel pokazała, że ​​ pod nieobecność Wielkiej Brytanii, przeforsowuje umowę handlową z Chinami przed końcem sześciomiesięcznej prezydencji Niemiec w UE.

UE uzgodniła nową umowę handlową z Chinami

 

Bruksela i Pekin zawarły porozumienie inwestycyjne, które zdaniem niemieckiej kanclerz da europejskim firmom większy dostęp do chińskich rynków i pomoże naprawić niezrównoważone więzi gospodarcze.

Ale traktat już teraz grozi rozpadem w całej UE zaledwie kilka dni po tym, jak Wielka Brytania ostatecznie opuściła orbitę bloku.

Pewien brukselski dyplomata powiedział politico.eu: „W mniejszych krajach jest wiele frustracji z powodu sposobu, w jaki Komisja została wykorzystana do przeforsowania jednego z domowych projektów Merkel pod koniec jej kadencji i końca jej spuścizny.

„Czy tak będzie działać UE po Brexicie?

Porozumienie chińskie  wejdzie w życie. Stanowi część nowych stosunków z Chinami, które Merkel postrzega zarówno jako partnera. Umowa została przypieczętowana po rozmowie wideo prezydenta Chin Xi Jinpinga z Merkel, panem Macronem, przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

W ramach umowy europejskie firmy uzyskają pozwolenie na prowadzenie działalności w Chinach w zakresie samochodów elektrycznych, usług telekomunikacyjnych w chmurze oraz niektórych działań związanych z transportem lotniczym i morskim, takich jak obsługa naziemna.

Firmy, które mogą na tym skorzystać, to niemieckie Daimler, BMW, Allianz i Siemens oraz francuski Peugeot, które mają znaczącą obecność w Chinach.

Pan Macron powiedział, że stosunki między UE a Chinami wzmocniły się w ostatnich latach i będzie to robić nadal.

Prezydent Francji zaproponował, że w najbliższych miesiącach będzie towarzyszyć pani Merkel w wizycie w Chinach w celu omówienia dalszych obszarów współpracy.

Co to oznacza – to znaczy że nie będzie podwyżek w zarobkach w Polsce w fiirmach zagranicznych gdyż w chinach niemieckie firmy wyprodukuja taniej.

Generalnie 2 dni po Brexit czyli wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, silne kraje jak Niemcy i Francja już nie patrzą na jakieś małe kraje ale budują swoje możliwości i zarobki.

Imperium UE upada. Można wyjść z UE bez konsekwencji z zyskiem

Konrad W

2 stycznia 2021
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium