Jarosław Nowacki skazany za posiadanie noża w centrum Bath

Jarosław Nowacki skazany za posiadanie noża w centrum Bath

 

Pijany mężczyzna obezwładniony przez przechodnia, po tym jak wymachiwał dużym nożem w centrum Bath.

Jarosław Nowacki, z Pierrepoint Street w Bath, został skazany na cztery miesiące w więzieniu w Bristol Crown Court (6 wrzesnia) po tym, jak przyznał się do posiadania noża w miejscu publicznym.

Sąd dowiedział się, jak 31-latek wypił pół butelki wódki i dziesięć puszek lagera w domu, zanim 14 lipca br. wyruszył na ulice Bath z 17 centymetrowym nożem.

Nowacki, który postanowił sam bronić się przed sądem, został opisany jako osoba „w transie” przez małżeństwo, które widziało, jak idzie przez Centrum Handlowe SouthGate około godziny 22.15.

Oskarżyciel Julian Howells, powiedział: „Zdziwiło ich to, co widzieli, a mąż podążył za nim, bojąc się tego, co Nowacki może zrobić, i krzyknął ostrzegawczo dla przechodniów, zanim podbiegł do niego i powalił na ziemię”.

 

Nowacki został ostatecznie powstrzymany w Somerset Street, na zewnątrz Forum, gdzie policja uznała go za „upojonego” i zabrała na posterunek policji Keynsham w celu przesłuchania.

Przemawiając za pośrednictwem tłumacza, Nowacki przeprosił sąd za to, co się stało i przyznał, że zdecydowanie za dużo wypił i „nie zdawał sobie sprawy z tego, co zrobił.

Chciałbym przeprosić sąd za to. Nie skrzywdziłem nikogo, ani nie chciałem nikogo skrzywdzić. Na co dzień jestem zwykłym facetem i nie chcę stracić tego, co osiągnęłam w tym kraju.

Nowacki, który od 14 miesięcy pracował w kuchni, dodał, że sam byłby przerażony, gdyby zobaczył kogoś takiego jak on. Sąd usłyszał, że Nowacki dostał wcześniej pouczenie z powodu naruszenia porządku publicznego po użyciu groźnych słów i zachowania w miejscach publicznych.

Nowacki został skazany na cztery miesiące więzienia, z czego ma odsiedzieć połowę czasu i 12 miesięcy nadzoru po zwolnieniu.Sędzia Horton powiedział Nowackiemu, aby upewnić się, że dostanie pomoc w związku ze swoim problemem z alkoholem. Nałożył również opłatę dodatkową w wysokości 115 funtów i nakazał zniszczenie noża.

Nowacki was arrested on Somerset Street outside The Forum

 

Katarzyna Cz

7 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime