Jaki Brexit gdy Borys wygra wybory.

Jaki Brexit gdy Borys wygra wybory.

 

Juz 12 grudnia mieszkańcy Wielkiej Brytanii idą do wyborów.

Z Polaków ida tylko ci co mają Brytyjskie paszporty , wiekszosc z nich głosowała na Brexit w referendum aby pozbyć się Polaków z wysp dlatego w tych wyborach będa głosowac na Partię Konserwatywną pod przywódce Borysa Johnsona.

Obenice maja przewagi 8 % w sondażach co wiec sie stanie jesli wygraja wybory .

Brexit będzie taki jak jego umowa z brukselą która nie została przegłosowała w Parlamencie ale gy wygra będzie miał swoich posłów wiec:

1.Umowa Borysa zatrzymuje emigracje z Europy głownie Polaków, Rumunów i Bułgarów. 

W umowie Wielka Brytania wycofuje się z traktatu unijnego o swobodnym przemieszczaniu się osób . Według Rządu będzie emigracja kontrolowana na punkty. Osoby, które już sa dostały możliwość rejestracji w Home Office aby dostać zaświadczenie o statucie emigranta. Oczywiscie to nie daje gwarancji zostania w uk na całe zycie ponieważ jesli uk potrafi wyjść z UE co wiąże się z wielkimi umowami to zmiana statutu dostawania zasiłków dla osób nie mający brytyjskiego obywatelstwa jest bardzo prosta. No ale dla spokoju i aby dostać umowe z Brukselą dali te gwarancje.

2. Umowa Borysa kończy handel bez ceł z UE.

Wyraznie pisze w umowe że UK wychodzi z handlu bezclowego z rynku UE. Co to oznacza że na produkty z UE będa nałożone cła . Jakie porodukty ktoś może zapytać , to zalezy od lokalnej produkcji czym wiecej brytyjskich firm będzie otwieralo produkcje na wyspach na przyklad farmy kurczaków tym Rzad bedzie ograniczał import tych kurczaków z UE aby rodzinny biznes miał większa sprzedaz. polskie sklepy bedą mieć droższe ceny dlatego ich rozwój już sie spowolnił ale po brexit będą się zwijać , zostaną najwieksze, małe sklepy nie mają szans.

3. Umowa Borysa kończy prawo w Strabsurgu na terenie UK.

To najwazniejsze co ma wpływ na ludzi. Obecnie Polak czy emigrant który na przyklad dostal fakture ze szpitala że urodził dziecko i musi zapłacić 4000 funtów – mielismy taki przypadek w Manchester – idze do sadu i tak prawnik wyciaga przepis ze Strasburga że obywatel UE ma wszystko za darmo. Ale po Brexit już emigrant nie powoła sie na prawo UE , kolejny przyklad z przekraczaniem granicy. Jesli pracownik Strazy granicznej zadecyduje że nie wjedziesz do UK to nie wiedziesz i możesz pisac listy nawet do Tuska.

Podsumowanie – wybory 12 listpada sa najwazniejsze tego stulecia.

Konrad W

 

4 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *