Jak długo będziemy mogli używać starych banknotów 10 funtowych?

Jak długo będziemy mogli używać starych banknotów 10 funtowych?

 

Zmiana starych banknotów na nowe to coś, do czego wszyscy się przyzwyczailiśmy – w końcu zrobiliśmy to z nową monetą 1 funta i nowym banknotem 5 funtowym.

Minęło już prawie dwa miesiące, odkąd pojawił się nowy banknot o wartości 10 funtów, co oznacza, że ​​już niedługo przestaniemy używać starych. Nowe banknoty wykonane są z tych samych trwałych materiałów polimerowych, co nowy pięcio-funtowy. Są mniejsze od starych 10 funtów – ale większe niż nowa piątka. Różnice rozmiaru będą takie same, jak te pomiędzy starymi piątkami i dziesiątkami.

W 2020 r. zostanie wydany nowy, plastikowy banknot 20 funtowy – obecnie nie ma planów wydania plastikowego banknotu 50 funtowego. Poza tym, że nowy banknot jest wykonany z polimeru, a stary z papieru, oto niektóre cechy nowych 10 funtów, na które warto zwrócić uwagę:

Portret Jane Austen przekazany przez Jamesa Edwarda Austen Leigh (bratanek Jane Austen) w 1870 roku, zaadaptowany z oryginalnego szkicu Jane Austen narysowanego przez siostrę Cassandrę Austen.

Cytat – „Oświadczam, że nie istnieje większa przyjemność, niż ta z czytania!” Z “Duma i uprzedzenie ” (panna Bingley, rozdział XI).

Ilustracja Miss Elizabeth Bennet „dokonującej zbadania wszystkich listów, które Jane napisała do niej” – z rysunku Isabel Bishop (1902-1988).

Obraz parku Godmersham. Godmersham był domem Edwarda Austena Knighta, brata Jane Austen. Jane Austen często odwiedzała dom i uważa się, że był inspiracją dla wielu jej powieści.

Stół do pisania Jane Austen – centralny projekt w tle inspirowany jest stołem o 12 krawędziach i piórami do pisania, używanymi przez Jane Austen w Chawton Cottage.

Bank Anglii mówi, że podjęto już prace wycofywania 10 funtowego banknotu, ponieważ są one przechowywane przez sprzedawców detalicznych i przedsiębiorstwa.To nie znaczy, że nie możesz już używać starych 10 funtów – wręcz przeciwnie, teraz jest dobry moment, aby upewnić się, że wydałeś je wszystkie, podczas gdy są nadal akceptowane przez sklepy i firmy.

Rzecznik Banku Anglii powiedział: „Możesz nadal używać papierowego banknotu 10 funtowego, z wizerunkiem Charlesa Darwina, dopóki nie zostanie wycofany z obiegu wiosną 2018 roku.

Powiadomienie zostanie przekazane co najmniej trzy miesiące przed datą wycofania.”

Prawdziwe banknoty Banku Anglii, które zostały wycofane z obiegu, zachowują wartość nominalną przez cały czas i mogą być wymieniane w Banku Anglii „.Oznacza to, że nawet jeśli będziesz mieć jakieś 10 funtów po wyjściu z obiegu, to nadal będzie można je wymienić.

Konrad W

 

2 listopada 2017

1 komentarzy
  1. Skup wycofanych i zniszczonych banknotów w najlepszych cenach w kraju – STAREBANKNOTY.COM

Komentowanie jest wyłączone.