Jacek Tchorzewski skazany 4 lata wiezienia. Polski ekstremista w UK

Jacek Tchorzewski skazany 4 lata wiezienia. Polski ekstremista w UK

 

Jacek Tchorzewski został skazany na cztery lata więzienia po tym, jak przyznał się do dziesięciu zarzutów gromadzenia informacji terrorystycznych

Neo-nazista, którego „marzeniem” było przeprowadzenie ataku terrorystycznego, został skazany na więzienie za posiadanie podręczników do robienia bomb i instrukcji, jak wytwarzać broń palną.

Jacek Tchorzewski, 18 lat, z High Wycombe, został skazany na cztery lata więzienia po przyznaniu dziesięciu dowodów gromadzenia informacji terrorystycznych.

Polak był związany z skazanym terrorystą, który zachęcał do ataku na księcia Harry’ego.

Sędzia Anuja Dhir, QC, powiedział, że Tchorzewski miał „skrajnie prawicowe poglądy ekstremistyczne” i był „sprawcą szczególnej troski”.

Powiedziała również, że „interesuje się stronami internetowymi z bronią i materiałami wybuchowymi” oraz że był związany z skazanym terrorystą Oskarem Dunnem-Koczorowskim, który zachęcał do ataku na księcia Harry’ego i został skazany na więzienie w czerwcu.

Sądowi powiedziano również, że ma linki do skrajnie prawicowej grupy Sonnenkrieg Division i opublikował o tym w mediach społecznościowych.

Jak poinformowała policja, Jacek Tchorzewski został aresztowany na lotnisku London Luton 20 lutego, zanim zdążył wejść na pokład samolotu do Polski.

Po tym, jak został aresztowany na lotnisku Luton w lutym, detektywi odzyskali „ogromną ilość” dokumentów cyfrowych, w tym „podręczników dla majsterkowiczów” pokazujących, jak wytwarzać materiały wybuchowe i broń.

Powiedziano również, że podczas pobytu w areszcie znaleziono w jego celi więziennej notes, w którym napisał: „Wypełnijmy nasze serca przerażeniem, a londyńskie ulice krwią”.

W innym dokumencie Tchorzewski opisał siebie jako „najbardziej radykalnego nazistę”.

Sąd stwierdził, że w nagraniu głosowym jego „marzeniem” było przeprowadzenie ataku i „zaplanowanie terroryzmu”.

Prokurator Naomi Parsons powiedział, że jego sposób myślenia został „odzwierciedlony” przez neonazistowskie i okultystyczne książki, które posiadał, w tym tekst satanistyczny demonstrujący „wyraźne fiksację krwią, seksualizację przemocy, pedofilską projekcję seksualności dorosłych na dzieci i osiągnięcie Narodowe socjalistyczne cele polityczne poprzez przemoc polityczną i akty terroryzmu ”.

Jacek Tchorzewski ze skazanym terrorystą Oskarem Dunnem-Koczorowskim. photo Metropolitan Police

Jacek Tchorzewski and Oskar Dunn-Koczorowski

Konrad W

 

23 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *