Jacek Serafin, nie zgwałciłem tej kobiety w Manchester. Polak niesłusznie oskarżony …

Manchester

Serafin, nie zgwałciłem tej kobiety w Manchester. Polak niesłusznie oskarżony …

Manchester, oskarżony o gwałt polski student muzyki zaprzecza oskarżeniom

Polski student muzyki oskarżony o zgwałcenie odurzonej kobiety w Royal Northern College of Music mówi, że zarzuty te są absolutnym kłamstwem.

29-letni Polak z Manchesteru odrzuca zarzuty gwałtu i napaści seksualnej i podkreśla, że są to absolutne kłamstwa.

Jacek Serafin, student podyplomowy w prestiżowej szkole muzycznej powiedział w sądzie w Manchesterze, iż jest w absolutnym szoku, że został posądzony oraz aresztowany za gwałt.

Podkreślił także, że doszło do rozbieżności pomiędzy przygotowanym oświadczeniem dostarczonym do policji odnośnie wydarzeń po jego aresztowaniu, a tym co zostało zeznane w sądzie.

Dostarczając dowodów na swoją obronę, powiedział, że jego oskarżycielka zainicjowała spotkanie w czasie którego odbyli oni seks za obopólną zgodą we wrześniu 2014 r.

Zeznał też, że oskarżająca go o gwałt kobieta zrobiła się „zmęczona” po tym, jak współżyli w sali treningowej na uczelni Oxford Road, a następnie zasnęła.

Ponadto dodał, iż zabrał ją potem taksówką do swojego mieszkania, gdzie odbyli po raz kolejny stosunek, dopóki nie zaproponowała wyjścia na kawę.

Polak stwierdził również, iż jedyną niewłaściwą rzeczą tamtej nocy było przebywanie na uczelni po godzinach i zachowanie się w nieodpowiedni sposób.

Po domniemanym ataku seksualnym, w szafce oskarżonego znajdującej się na uczelni znaleziono książkę na temat technik uwodzenia, która zgodnie z prokuraturą go obciąża.

Proces wciąż trwa.

Barbara Klaudia Sitko

Czytaj wcześniejszy artykuł:

http://polskie-echo.com/jacek-serafin/

4 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester