Izba Lordów zgasiła światło i Tuska, UK nie pozostanie w jednolitym rynku po opuszczeniu UE

Izba Lordów zgasiła światło i Tuska, UK nie pozostanie w jednolitym rynku po opuszczeniu UE

 

Izba Lordów odrzuciła poprawkę do ustawy nt. Brexitu, w której domagano się aby Wielka Brytania pozostała w jednolitym rynku po opuszczeniu UE.

Lordowie głosowali w przeważającej mierze przeciwko tej propozycji, określając ją jako „nierealną”.

W sumie liczba około 33 parów poparła tę nieudaną poprawkę.

Były sekretarz biznesu, lord Mandelson ostrzegł w specjalnej debacie, iż opuszczenie wspólnego rynku będzie „katastrofą gospodarczą” dla Wielkiej Brytanii.

Niemniej, inny członek Izby Lordów oskarżył zwolenników tej nowelizacji, że oferują „nierealne nadzieje” odnośnie pozostania w ramach jednolitego rynku po opuszczeniu UE.

Ponadto dodał, że to nie byłoby fair w stosunku do ludzi pozostawienie kwestii swobodnego przepływ bez zmian, bowiem mogłoby to generować pewne zaskoczenie”.

Niemniej, oczekuje się, że rząd rozpatrzy w nadchodzących dniach kluczowe kwestie, odnoszące się do Brexitu i pozwolenia do pozostania obywatelom UE zamieszkałym w Wielkiej Brytanii.

Podsumowanie:

Przed referendum w Wielkiej Brytanii „Napoleon” Unii Europejskiej czyli Donald Tusk straszył Brytanię, że gdy opuszczą Unię będzie to koniec krajów Anglosaskich. Po referendum straszył Brytanię, że zamiast ciastka na talerzu dostanie sól. ( nagranie na dole ). Zapomniał że Brytania to mocarstwo światowe atomowe i ekonomiczne. Jeśli ktoś ich straszy i się z nich wyśmiewa umieją podjąć decyzję bardzo odważne.

Wyjściem z Unii Europejskiej było decyzją śmiałą ale wyjście z Unii Celnej było decyzją na którą żaden kraj w Europie nigdy by sobie nie pozwolił. Niestety Brytyjczycy nie będą już więcej budować gospodarki Niemiec, ani utrzymywać na benefitach bez ograniczeń ludzi a tym bardziej kłaniać się ani Tuskowi ani Brukseli. Wyjście z Unii Celnej to podjęcie rękawicy do boju kto zbuduje lepszą gospodarkę aroganci – Eurokraci, którzy nie potrafią nic oprócz straszenia czy przedsiębiorcy Anglosasi.

Polityka Tuska i Brukseli była prosta, produkować tanio w krajach Europy Wschodniej , ludziom dawać grobowe pensje a towar sprzedawać na zachód głownie do Anglii. Anglicy mieli płacić 50 milionów dziennie,przyjmować nieograniczoną emigrację i płacić im nieograniczone benefity, Unia karała ich limitami na łowienie ryb choć są wyspą ( czemu nie karano Niemców za produkcję samochodów )  w zamian nie dawali nic a Cameron chciał reform. Na koniec Tusk czyli „Napoleon Europy ” ich straszył.

Panie Tusk przegrał pan wybory w Polsce, teraz przegrał pan bitwę o Europę. Pewno nie długo wróci do Polski aby wygrać bitwę o Polskę kolejną, niestety będzie to już ostatnia porażka jaką miał Napoleon gdy wrócił z zesłania. Donald Tusk rozwalił Europe tym że nie potrafił zjednoczyć kraje Europy aby przeciwstawiły się decyzją Angeli Merker dotyczącą emigracji z Bliskiego Wschodu zresztą straszył kraje Unijne karami za nie przyjmowanie migrantów oraz nie potrafił negocjować z Londynem przed referendum a znów robił co lubi czyli – straszył.

Zobacz jak sala się śmieje gdy Tusk mówi na drugi dzień po Brexicie że Brytanii dostanie sól – tak nie powinien mówić szef Unii Europejskiej, która traci najlepszy kraj tworzący Unię. Nadchodzi czas zapłacić za jego błędy wielu ludziom i krajom w Europie. Nie dostaniesz pracy na wyspach, opuścisz wyspy, padnie Unia, braknie kasy na granty rolnikom w Europie .. wiesz komu podziękuj „Napoleonowi” który chciał swoją karierą straszenia podbić Europę…. Nic nie dzieje się bez przypadków i Brexit nie był przypadkiem , Tusk miał na niego wpływ.

Słowa TUSKA poniżej to wypowiedzenie wojny przez Bruksele – Wielkiej Brytanii a że Brytania podjęła rękawice do walki świadczy o tym że : Parlament i opozycja !!!! zagłosowały za wyjściem z UE a teraz Izba Lordów podtrzymała wyjście decyzję Premier May o wyjściu z Unii Celnej.!!!

 

Konrad W

 

 

 

28 lutego 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka