Ireneusz Oberc, Grzegorz Nowosad deportacja za pobicie, Manchester

Ireneusz Oberc i Grzegorz Nowosad deportacja za pobicie, Manchester

 

Dwóch Polaków zostanie wyrzuconych z Wielkiej Brytanii po pobiciu dwóch mężczyzn.

Obywatele Polscy Ireneusz Oberc lat 43 lata, oraz Grzegorz Nowosad, lat 30 zaatakowali dwóch mężczyzn, którzy byli w drodze do domu z pubu.

Brutalnie kopali i torturowali ich ofiary.

Jedna z ofiar została niemal oślepiona podczas bicia, podczas gdy druga miała złamane kości koło oczu i ma bliznę na całe życie.

Świadkowie, którzy widzieli napaść błagali atakujących, aby przerwać, bo obawiali się, że obie ofiary zostaną zabite w wyniku ataku.

Sąd w Manchesterze usłyszał Oberc, a Nowosad obaj osiedlił się w Wielkiej Brytanii.

Były żołnierz Oberc mieszkał na Cheetham Hill w Manchesterze, po kilku dniach został skazany za przestępstwo karne i włamanie.

Nowosad, który mieszkał w tym samym regionie, zaledwie miesiąc przed atakiem, został skazany za szkody oraz posiadanie noża w miejscach publicznych.

Oberc, który przyznał się do winy za wyrządzanie ciężkiej krzywdy ciała podczas pobicia, został uwięziony na osiem lat. Nowosad, który został skazany na więzienie od czterech i pół roku.

Trzeci mężczyzna Tomasz Nowosad 28 lat, popełnił samobójstwo w więzieniu, czekając na skazanie za udział w ataku.

Incydent wydarzył się o północy 25 września 2016 roku, kiedy to dwóch Polaków szło do domu z pubu.

Dwóch Polaków ma zostać deportowanych z Wielkiej Brytanii.

oberc

Ireneusz Oberc i Grzegorz Nowosad

Prosecutor Mr Stephen Grattage, said: ‚They were simply attacked by a group of men, both suffered serious injury and were rendered unconscious. The evidence of what occurred had to come from other witnesses who watched the attack and who thought these men were both dead. Two Polish thugs will be kicked out of Britain

Konrad W

31 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester