Invitro z trzech osób, nowość w Brytanii

Invitro z trzech osób, nowość w Brytanii

 

Lekarze dostali pozwolenie na przeprowadzenie zabiegu „dzieci trójki osób” w Wielkiej Brytanii.

Te dwa przypadki dotyczą kobiet cierpiących na choroby mitochondrialne, które są przekazywane przez matkę i mogą okazać się śmiertelne dla dziecka.

Dzieci trójki osób obejmują zaawansowaną postać zapłodnienia in vitro, która wykorzystuje jajo dawcy, jajo matki i plemniki ojca.

Lekarze z Newcastle Fertility Center przeprowadzą ten zabieg.

Decyzja została zatwierdzona przez UK Fertility Regulator, Human Fertilization and Embryology Authority (HFEA).

Zabieg obejmuje oddanie zdrowych mitochondriów od trzeciej osoby. Ale mitochondria mają własne DNA, dlatego dzieci mają DNA od trzech osób.Jednak wszystko, co definiuje cechy fizyczne i osobowościowe, wciąż pochodzi od rodziców.

W marcu Newcastle Fertility Center otrzymało pierwszą brytyjską licencję na przeprowadzenie takich zabiegów. Mają one pomóc 25 parom każdego roku.Jednak Wielka Brytania nie będzie pierwszym krajem na świecie, w którym rodzą się dzieci dzięki technice trzyosobowej.

Komentując przyznanie zgody na zabiegi, Sarah Norcross, dyrektor Progress Educational Trust, stwierdziła, że ​​jest to „ostatni etap w staraniach, aby pomóc rodzicom uniknąć przekazywania chorych mitochondriów dzieciom. Tempo, w jakim wdrażane są te zabiegi, może wydawać się powolne, ale to wysoce regulowane i mierzone podejście zapewni najwyższe standardy leczenia i dalszych badań. Opcje, które przez wiele lat były kusząco niedostępne dla pacjentów, są obecnie o krok bliżej.”

Masz problemy w zajściu w ciąże z normalnym Invitro – no to masz nowe rozwiązanie . Twoje Jajo wzmocnią innym , dołącza twojego partnera i będziesz miała swoje dziecko.

 

Method one: Embryo repair

Katarzyna Cz

4 lutego 2018