Income support tylko z rezydenturą ? Polka w Szkocji prosi o pomoc

 

 Income support tylko z rezydenturą ? Polka w Szkocji prosi o pomoc

 

Polka w Szkocji prosi o pomoc.

Zmiany jakie miały dotyczyć emigrantów i Polaków na wyspach miały zostać wprowadzone po 2019 roku.

Chodzi o zmiany że zasiłki i benefity mają dostać tylko osoby, które mają rezydenturę.

Niestety to drugi przypadek w ciągu tego tygodnia kiedy jednak przepisy zostają zmienione już teraz .
Do rzeczy.

Polka mieszka w Szkocji już od 2012 roku.

Pracowała jako fryzjerka praktycznie cały czas.

Urodziła dzieci i przeszła ma macierzyński urlop.

Niestety z powodu przemocy domowej musiała opuścić dom.

Lokalny Urząd zaoferował jej dom samotnej matki.

Obecnie otrzymuje dotację na dziecko child benefit oraz child tax czyli ma okolo 300 funtow.

Niestety od 4 miesięcy stara sie o Income support, który Urząd nie chce jej przyznać.

Teraz najciekawsze.

Job centre w odpowiedzi na wniosek o Income support odpowiedział iż z powoduje nie przejścia testu na rezydenturę – po prostu jej nie ma –  nie może dostać dotacji.

Napisano wiec odwołanie na które Urząd odpowiedział identycznym pismem , nie ma pani rezydentury.

Gdy jej znajomy udał sie do biura lokalnego MP – pani odpowiedziała że czekają na wybory wiec teraz nie może jej pomóc.

Jednym słowem Polka nie może iść do pracy gdyż to małe dziecko, a pieniądze jakie dostaje nie są wystarczające aby opłacić mieszkanie. Wielka Brytania jest jeszcze w UE a nowe przepisy dotyczace benefitow miały obowiązywać od roku 2019 po wyjsciu z UE. 

Skontaktowano się z Konsulatem w Edynburgu aby pomógł napisać odwołanie który odpowiedział że nie pomoże napisać odwołania ale może skierować Polkę – uwaga – do psychologa !!!

Jeśli chcesz pomóc oto numer do przyjaciela Polki –

  075 99 097619

 

Patrząc jednak na przykłady z życia Polaków wychodzi na to, iż zasiłki niektóre już są przyznawane tylko dla osób mających rezydenturę ale zaraz Wielka Brytania jest jeszcze w Unii Europejskiej czy w Polsce kazano już sklepom brytyjskim pakowanie manatków ?

http://polskie-echo.com/polka-nie-dostala-domu-z-miasta-taki-luksus-juz-po-5-latach/

Podsumowanie:

Odpowiedz Konsulatu skandaliczna. Dobrze że będzie dymisja Ministra MSZ może nowy szef w końcu zacznie zmiany w Konsulatach od Konsula zaczynając.

Polka jest narażona na stratę Polskiego dziecka przez opiekę społeczną.

Poniżej Minister MSZ Waszczykowski winny bajzlu jaki mają Polacy na emigracji.  To nie czasy kiedy było 80 tysięcy starej Polonii ale prawie milion Polaków i wzrasta gdyż rodzą się dzieci jak i ich problemy. Dalej Polacy nie maja co liczyć na pomoc, przecież napisanie odwołania to zajmuje 20 minut , często kawę pije się dłużej.  PiS obiecywał zmiany w Polsce i w konsulatach także, ale nie widać nic. Trump wymienił wszystkich Ambasadorów w pierwszym miesiącu swojej pracy, wiadomo przychodzą nowi mają inną wizję a w Polsce Waszczykowski chciał Tuska w Brukseli zmienić a nie potrafi zrobić reform w swoich placówkach. Dalej traktuje się Polaków jak za komuny i Platformy – Polacy są dla urzędników zamiast to urzędnik jest dla Polaka.

JESLI Polka prosi Konsulat o pomoc to znaczy ze sytuacja jest bardzo dramatyczna i co dostaje…przecież nie prosi o pieniadze. Trzeba napisac odwolanie do Trybunalu i powolac sie na obowiazujace do 2019 roku przepisy Unii Europejskiej na terenie Krolestwa. Ona musi dostac zasilek jak brytyjczyk dostaje na terenie Unii Europejskiej. Kobieta w domu dla matek mieszka 4 miesiace czekajac na zasilek zyjac za 300 funtow z dzieckiem. 

Jesli Polak na emigracji nie moze liczyc na pomoc w Polskim Konsulacie powinno sie to pozamykac w cholere, ludzi zwolnic pieniadze ktore utrzymuja te placowki dac Polakom na 500+.  Oni niech przynajmniej skorzystaja. 

Konsul Adler w Edynburgu jeszcze ze starej władzy PO

adler

Minister MSZ Waszczykowski który chciał Bruksele naprawiać a nie umie zreformować swoich placówek na linii Polak – urzędnik. Czyli Polski Matrix Polaków na emigracji.

 

waszczykowski

 Konrad W

 

26 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja