Imigranci musza znac angielski, mówi Boris Johnson

Imigranci powinni być zmuszeni do nauki angielskiego, mówi Boris Johnson

 

Imigranci powinni być zmuszeni do nauki języka angielskiego, powiedział Boris Johnson

 Johnson, ulubiony przywódca torysów, opowiedział o zamieszaniu członków Partii Konserwatywnej w Darlington, że martwi się, że jest zbyt wiele miast i miasteczek, w których nie mówi się po angielsku.

Uwagi te powtórzyły słowa byłego lidera Ukipa, Nigela Farage’a, który powiedział w 2014 roku, że kiedy poczuł się „niezręcznie” w pociągu podmiejskim Home Counties, słyszał tylko języki obce używane przez pasażerów.

Mamy „fale” migrantów, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii i „kupili naszą kulturę narodową”.

Kontynuował: „Chcę, żeby wszyscy, którzy tu przychodzą i robią swoje życie tutaj, żeby poczuć się Brytyjczykami, to jest najważniejsza rzecz. I uczyć się angielskiego.

„Zbyt często są części naszego kraju, części Londynu i inne miasta, w których niektórzy ludzie nie mówią po angielsku jako pierwszym językiem. I to trzeba zmienić”.

 Dominic Raab powiedział, że Johnson jest najlepszym kandydatem na przywódcę, który wygra kolejne wybory.

W rozmowie z Daily Telegraph były sekretarz Brexit powiedział, że zdecydował się poprzeć pana Johnsona po tym, jak był przekonany, że „przyjął” znaczenie wypracowania „aspiracyjnej wizji dla Wielkiej Brytanii pracującej i klasy średniej”.
Raab pochwalił również osiągnięcia pana Johnsona w zakresie tanich mieszkań jako burmistrza Londynu.

Powiedział, że pan Johnson również „wykazał się poważnym entuzjazmem” w zakresie praktyk zawodowych, które łączą pracę w pełnym wymiarze czasu pracy i studia w niepełnym wymiarze godzin.
„Byłby to jeden z ważnych elementów systemu edukacji” – powiedział Raab.

Opisując apel pana Johnsona do wyborców , Raab powiedział: „Ma wspaniały osobisty charakter, słucha ludzi. Ludzie po prostu czują, że jest nieco poza normalną polityczną walką – jest coś z outsidera o Borysie, niezależnie od jego pochodzenia.

„Myślę, że ludzie lubią oryginalność.

Konrad W.

 

7 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit