Ile zarabia Tusk, Juncker, Shultz – kiedy obniżka pensji za chaos w Europie

Europa

Co się dzieje za kotarami.

Zarobki

Ile zarabia Tusk, Juncker, Schulz i  pozostali biurokraci w Brukseli

Być członkiem Komisji Europejskiej oznacza mieć wymarzoną pracę.

Ujawnione zostały bowiem niebagatelne zarobki Tuska, Junckera, Schulza i pozostałych najbardziej znanych biurokratów, którzy obejmują jedne z najważniejsze stanowisk w Brukseli.

1.

Donald Tusk, 59, Przewodniczący Rady Europejskiej

Wynagrodzenie: £235,000 rocznie oraz dodatki.
W Polsce zarabiał on 240,000 zł. rocznie, co odpowiada „zaledwie”  £47,500, czyniąc go tym samym jednym z najgorzej opłacanych przywódców UE. Niemniej, Tusk pomnożył swoje dochody niemal pięciokrotnie kiedy przyjął stanowisko w UE, a także nabył konwój pięciu limuzyn.

2.
Jean-Claude Juncker, 61, Przewodniczący Komisji Europejskiej

Wynagrodzenie: £245,629 rocznie oraz dodatek mieszkaniowy w wysokości £36,844 plus miesięczny dodatek wynoszący £1,135.
Emerytura od 65 roku życia – £52,500
Zanim został on Przewodniczącym KE w 2014 roku, Juncker był premierem Luksemburga przez 18 lat. To właśnie tam przyzwyczaił się do wysokiego życia. Luksemburg jest najmniejszym krajem w UE, z  populacją wynoszącą 570.000, ale premier zarabia tam więcej niż ktokolwiek inny. Zarobki obecnego premiera wynoszą tam  £224,000.

3.
Martin Schulz, 60, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Wynagrodzenie: £227,000 oraz dodatki i emerytura.

Członek Partii Socjaldemokratycznej, który w przeszłości był alkoholikiem. Gdy jego kariera polityczna zaczęła się rozwijać, zrezygnował on z picia. Został wybrany do Parlamentu Europejskiego w 1994 roku, gdzie został później jej prezesem w 2012 roku.
Dodatkowo Schulz może się pochwalić pakietem, który zawiera m.in. dwie limuzyny i dwóch szoferów czy personel składający się z 33 pracowników, w tym 5 rzeczników prasowych.

4.

Mario Draghi, 68, prezes Europejskiego Banku Centralnego

Wynagrodzenie: £279,576 rocznie oraz dodatki.
Draghi był dyrektorem zarządzającym Goldman Sachs International, najpotężniejszego banku inwestycyjnego  na świecie. Jako prezes Europejskiego Banku Centralnego zarabia aż o połowę mniej tego, co mu płacono w jego poprzedniej pracy. W 2014 r. magazyn Forbes wymienił go jako ósmego najpotężniejszego człowieka na świecie.

5.
Federica Mogherini, 42, Wysoka przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa
Wynagrodzenie: £215,000 oraz dodatki
Nieformalnie znana jako minister spraw zagranicznych UE. Jest ona byłą minister spraw zagranicznych we Włoszech. Jedyna kobieta u szczytu UE.

tusk-jun

Należy zadać pytanie czy kraje Unijne obniżą pensje lub zwolnią pracowników którzy reprezentują każdego z nas za skandaliczną pracę .

– Wpuszczenie emigrantów bez paszportów , kontroli czyli brak pomocy krajom w ochronie granicy zewnętrznych oraz nakaz przyjmowanie nie wiadomo kogo .

– zamachy w Paryżu, w Brukseli i w Niemczech – czyli brak przez polityków pomysłu na walkę z terroryzmem

– totalna emigracja wewnętrzna w Unii przez olbrzymie dysproporcje w życiu rodzin w krajach europy wschodniej a zachodniej. Tusk przez swoją kadencje nie ogłosił ani nie zrobił żadnej reformy aby zasiłki na zachodzie były identyczne w Polsce, w Rumunii w Bułgarii na Litwie, na Słowacji, na Węgrzech. Zamiast tego Tusk daje 4 miliardy dla Turcji.

– zniszczona turystyka krajów , Grecji, Francji, Włochów przez skandaliczną polityke migracyjną Brukseli.

Więc co będzie obniżka pensji czy zwolnienia biurokratów za skandaliczną pracę ?
Barbara Klaudia Sitko

Zarobki na podstawie angielskiej gazety Daily express

Zarobki duże w UE ale Polakom Tusk podniósł VAT

 

11 czerwca 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka