Ignacy Brzeziński szef gangu Birmingham niewolnictwa aresztowany

Ignacy Brzeziński szef gangu Birmingham niewolnictwa aresztowany

 

Polak szef gangów niewolnictwa, który uciekł podczas procesu w UK, został znaleziony w swoim mieszkaniu w Polsce.

Uważa się, że gang wykorzystał ponad 400 bezbronnych ofiar, podczas gdy szefowie żyli i używali pieniądze ludzi.

Polak był jednym z pięciu mężczyzn i trzech kobiet uwięzionych na początku tego miesiąca w Sądzie Koronnym w Birmingham za swoje role w największym w historii brytyjskim pierścieniu niewolniczym.

Niektóre ofiary gangu pracowały za jedyne 50 pensów za godzinę, podczas gdy ich kryminaliści zarabiali  miliony funtów między 2012 a 2017 r.

Brzezinski, pochodzący z West Bromwich – ale pochodzący z Polski – został zwolniony za kaucją w procesie po złamaniu nogi spadając ze schodów ale 52-latek z Beechwood Avenue uciekł do Polski. Lawa przysięgłych jednak skazała Polaka .

 

Wydano Europejski Nakaz Aresztowania, a policja West Midlands, National Crime Agency i Polska policja wyśledzili „zaskoczonego” Brzezińskiego w mieszkaniu we Włocławku 24 lipca.

Obecnie przebywa w areszcie w Polsce w oczekiwaniu na ekstradycję do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpocznie 11-letni wyrok za pomoc w prowadzeniu nowoczesnego pierścienia niewolnictwa.

Proces odbył się po trzyletnim śledztwie policyjnym, które ujawniło dobrze zorganizowaną grupę przestępczą kierowaną przez rodzinę Brzezińskich – która polowała na bezdomnych, byłych więźniów i alkoholików z Polski.

Policja zaangażowała się po tym, jak została poinformowana przez organizację charytatywną Hope for Justice, która miała kontakt z niektórymi ofiarami dzięki swojej pracy informacyjnej.Gang zwabił, a następnie przemycił bezbronne ofiary do Wielkiej Brytanii z obietnicą dobrych pieniędzy, ale zamiast tego mieścił je w nędzy.

Ofiary, w wieku od 17 do 60 lat, mieszkały w co najmniej dziewięciu różnych miejscach w West Bromwich, Walsall, Sandwell i Smethwick, do czterech osób stłoczone w pokoju, karmione nieaktualnym jedzeniem i zmuszane do padania na materace do spania na.

Jeden mężczyzna musiał umyć się w kanale, ponieważ nie miał innego dostępu do wody, a wielu musiało iść do kuchni zupowych i banków żywności, aby zdobyć wystarczającą ilość jedzenia.

tak mieszkali ludzie .

 

Modern slavery court case

Oto samochód betley Ignacego Brzezińskiego.

Modern slavery court case

Konrad W

 

31 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham