Idzie zima nad UK największa od 30 lat. Szykuj pierzyne.

Idzie zima nad UK największa od 30 lat. Szykuj pierzyne.

 

Jak twierdzą naukowcy, Wielka Brytania może zacząć jedną z najzimniejszych zim od dziesięcioleci która przyjdzie ze wschodu.

Eksperci klimatyczni z University College London badali aktualne temperatury morza i system pogodowy nad północnym Atlantykiem, przewidując ekstremalne warunki pogodowe dla Wielkiej Brytanii. Mówią, że marznący wir arktycznego powietrza uderzy w kraj w ciągu najbliższych czterech miesięcy, widząc, że temperatura spadnie do najniższego poziomu od dziesięcioleci.

Prognozy przewidują, że może być zimniej niż Bestia ze Wschodu, w której temperatura w Cairngorms w Szkocji spadła do -14 ° C. Prawie 60 cm śniegu spadło w Gloucestershire, a  zimne wiatry osiągały prędkość do 70 mil na godzinę w niektórych częściach kraju. Naukowcy twierdzą, że jeśli arktyczne powietrze przeniesie się do Wielkiej Brytanii tej zimy, prawdopodobnie przyniesie lodowate temperatury i śnieg, które mogą trwać kilka tygodni.

Podczas Bestii ze Wschodu w lutym 2018 r. temperatura spadła nawet do -5 ° C. Kierowana przez profesora Marka Saundersa, zespół UCL powiedział The Sunday Times: „Oznaczałoby to ranking środkowej Anglii od stycznia do lutego 2020 r. temperatura jako najzimniejsza zima od 2013 r. ”REKLAMA Dodali:„ Stałoby się także w okresie styczeń-luty 2020 r. jako siódma najzimniejsza zima w ciągu ostatnich 30 lat. „Istnieje 57% szans, że temperatura w środkowej Anglii będzie niższa niż w 2018 r., Co czyni ją najzimniejszym od stycznia do lutego 2013 r.”

Naukowcy z UCL zmierzyli zmiany w świetle słonecznym i innych czynnikach wpływających na strumień w Zatoce Perskiej o prędkości 200 mil na godzinę w stanie dokonać długoterminowej prognozy pogody.

LAST YEAR

 

9 września 2019