Idzie siekiera na pieniądze z odszkodowań

Idzie siekiera na pieniądze z odszkodowań

 

Chyba każdy widzi wiele ogłoszeń na FC , miałeś wypadek na wyspach dostaniesz odszkodowanie często są to firmy prawnicze a często łowcy wypadków.

Wiele też osób dostało pieniądze za to iż ktoś uderzył w ich samochód, czasami samochód miał tylko rysę ale i dostawało się odszkodowanie minimum 2000 funtów na ból szyi.

We wszystkich tych wypadkach firmy prawnicze zarabiały duże pieniądze.

Idzie jednak zmiana i choć nie ma jeszcze końcowych ustaleń to jednak zapytaliśmy dwóch osób pracujących przy wypadkach i nie są to tylko „łowcy wypadków ” ale prawnicy.

Według ich słów nowe przepisy mogą objąć że w przypadku wypadku to ty będziesz musiał pokryć koszty komisji lekarskiej, kontroli samochodu i dopiero później gdy wygrasz sprawę dostaniesz zwrot kosztów.

 

Drugi pomysł to kwota szkody wypadku- cytat z emalia:

Zmiany w sprawach odszkodowawczych rzeczywiście idą, ale jest to na razie na etapie konsultacji i nie wiadomo jeszcze jaki będzie ostateczny rezultat.

Najprawdopodobniej będą tylko minimalne odszkodowania (lub nie będzie ich w ogóle) za drobne obrażania, za które dzisiaj wypłacane sa odszkodowania do £5000.

Ponadto, adwokaci nie będą mieli możliwości uzyskania kosztów adwokackich w sprawach wartych do £5000. W praktyce 80% poszkodowanych nie będzie w stanie ubiegać się o odszkodowanie.

Powyższe, to jednak tylko propozycje i na tym etapie nie wiadomo jak to się jeszcze zakończy. Jak tylko będą konkretne postanowienia na ten temat, to z pewnością napiszemy na ten temat artykuł….

pan M prawnik zajmujący się odszkodowaniami…

Podsumowując zmiany mają być, jakie będą już niedługo się dowiemy jeśli jednak odszkodowanie będzie się należeć tylko powyżej 5000 funtów jaki więc sens ma ubezpieczenie samochodu wartego 1000 funtów czy mniej.

Stracą ludzie i osoby które zarabiały na pośrednictwie wypadków.

Konrad W

 

10 stycznia 2017