Idzie Hard Brexit. Rząd Brytanii przedstawia propozycje do współpracy z UE

Brexit pełną parą. Rząd Brytanii przedstawia propozycje do współpracy z UE

 

Nowe propozycje celne przedstawione przez rząd w nowym dokumencie w sprawie przyszłych stosunków z UE

W pierwszym z serii dokumentów dotyczących przyszłego partnerstwa Wielkiej Brytanii z UE rząd przedstawił propozycje dalszej współpracy. Dokument podkreśla brytyjską pozycję wyjściową i jak możemy zbudować silną podstawę poprzez dwa podejścia:

Ujednolicone uregulowania celne między Wielką Brytanią a UE, mające na celu zmniejszenie nieporozumień. Miałoby to na celu kontynuowanie istniejących uzgodnień, jakie mamy z UE, zmniejszenie lub usunięcie barier w handlu poprzez nowe ustalenia i przyjęcie rozwiązań opartych na technologii, aby ułatwić przedsiębiorstwom przestrzeganie procedur celnych.

Nowe partnerstwo celne z UE poprzez dostosowanie naszego podejścia do granicy celnej w sposób, który eliminuje konieczność granicy celnej w Wielkiej Brytanii i UE. Jednym potencjalnym podejściem byłoby zaangażowanie Wielkiej Brytanii w odzwierciedlenie wymogów UE w odniesieniu do importu z reszty świata, gdzie ostatecznym miejscem przeznaczenia jest UE.

W dokumencie przedstawiono także nowe informacje dotyczące okresu przejściowego z UE. Proponowany model, który oznaczałby ścisłe powiązanie z Unią Celną Unii Europejskiej na czas ograniczony, zapewniłby, że brytyjscy przedsiębiorcy muszą raz tylko dostosować się do nowych stosunków celnych. To zminimalizowałoby zakłócenia i zapewniło firmom sprawne i uporządkowane przejście.

Sekretarz Stanu ds. Wyjścia z UE David Davis powiedział:

Sposób w jaki podchodzimy do tematu przemieszczania towarów przez naszą granicę będzie kluczowym elementem naszej niezależnej polityki handlowej. Okres przejściowy oznaczałby, że firmy muszą raz dostosować się do nowego reżimu i umożliwić sprawne i uporządkowane przejście.

Kanclerz Skarbu Państwa, Philip Hammond powiedział:

Nasze propozycje są ambitne i słuszne. Określają one rozwiązania, które umożliwiłyby przedsiębiorstwom z Wielkiej Brytanii dalszy handel z ich europejskimi partnerami w przyszłości, a jednocześnie rozszerzyły swoje rynki poza UE. W niedalekiej przyszłości będą uspokajać ludzi i firmy, które w dzień po wyjściu z Unii Europejskiej nadal będą mogły bez przeszkód zająć się swoją działalnością, gdy dokonamy płynnego przejścia w naszą przyszłość poza UE i zapewnimy Brexit który przysłuży się Wielkiej Brytanii.

Wiodący dokument wskazuje zasadniczo, że Wielka Brytania będzie kierowała się największymi korzyściami gospodarczymi w kraju i trzema podstawowymi celami: aby zagwarantować, że handel z UE jest możliwie bezproblemowy, aby uniknąć jakiejkolwiek formy ciężkiej granicy między Irlandią I Irlandią Północną oraz ustanowienie niezależnej międzynarodowej polityki handlowej.

Sekretarz Handlu Międzynarodowego, Dr Liam Fox powiedział:

Pozostawienie Unii Celnej pozwoli nam na prowadzenie w pełni niezależnej polityki handlowej w interesie narodowym Wielkiej Brytanii, która przyniesie korzyści brytyjskim przedsiębiorcom i konsumentom.

Co czytamy w dokumencie tak w skrócie przedstawia iż będziemy mieć Hard Brexit.

Najważniejsze to po wyjściu z UE opuszczamy również Unię Celną UE.

  – Aby osiągnąć nasze cele w niezależnym handlu od UE i reszty świata, będziemy musieli ustanowić nowy układ celny z UE

– Państwa członkowskie stosują wspólną taryfę zewnętrzną UE (tzn. Takie same stawki celne
C), jego kontyngentów i procedur celnych w odniesieniu do towarów poruszających się między
krajami UE i spoza UE

Służba celna jest tylko jednym ze sposobów kontrolowania przepływu towarów w całej przestrzeni pomiędzy Wielką Brytanią oraz Unią Europejską.
 – Większość przepisów dotyczących administracji Unii Celnej UE znajduje się w Unii Celnej jako
k
odeks (UCC) oraz jego aktami delegowanymi i wykonawczymi, uzupełnionymi przez niektóre przepisy krajowe.

– Wielka Brytania wdraża obecnie nową Izbę Celną (CDS)

– Wielka Brytania zastąpi istniejący system celny HMRC  pod tytułem CHIEF. Jest to projekt o wysokim priorytecie, rząd i HMRC dostarczą go do stycznia 2019 roku.
W wyniku negocjacji z UE. Wielka Brytania zaakceptowała CHIEF.

Całość dokumentu do pobrania na dole kliknij na link, teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości że wychodzimy z Unii Europejskiej na całego wraz z cłami na towary.

Londyn wie że Unia Europejska idzie w złym kierunku, Niemcy uważają się głównym graczem w Europie a UE jest w ich rękach. Mają kontrole prawa nad krajami za pomocą Strasburga oraz decydują na temat ilości emigracji z poza UE kto i ile ma przyjmować.

Bruksela która robi wszystko co chce Berlin to długofalowa strategia, kiedyś Niemcy próbowały przejąć Europe militarnie ale dwukrotnie zakończyło się ich klęską. Po dwóch klęskach zdali sobie sprawę że prawdziwą potęgę nie da się zdobyć siłą ale można ją kupić. Dlatego mamy partię lewackie w krajach tworzących UE które bezgraniczne robią co chce Berlin i Bruksela oraz Niemcy przejęły gospodarki krajowe innych krajów zobacz jak Platforma wysprzedała Polski majątek Niemcom i pozwoliła otworzyć duże firmy bez płacenia podatków wiele wiele lat.

Dlatego Londyn chce odejść do odbudowy Niemiec oraz odejść od pętli jaką zaciska Bruksela sterowana przez Berlin na wolne kraje. Pomysły zbudowania Armii Europejskiej kosztem Armii krajowych, przejęcie i dzielenie podatków  krajów w UE oraz wprowadzenie Euro we wszystkich krajach mają uniezależnić kraje całkowicie od Berlina.

Wielka Brytanii będzie wolnym, niezależnym krajem w Europie nawet bardziej niezależnym niż Norwegia czy Szwajcaria a cła na towary pokazują że Londyn ma dość polityków Brukseli i Niemiec i chcą niezależności od tych dwóch instytucji. Oczywiście chcą też pozbawić zarobku wielkich korporacji Niemieckich na wyspach oraz zatrzymania zalewającą emigrację wyspy za zasiłkami które ochrania Bruksela ( Niemcy mogły wprowadzić teraz 5 letni okres oczekiwania na zasiłki ).

Wynika z tego że sprawa bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii jest najważniejsza w całym wyjściu z UE gdyż nakładanie ceł uderzy także w firmy Brytyjskie.

Oczywiście w marcu 2019 następuje wyścig ekonomiczny pomiędzy Wielką Brytanią a Brukselą sterowaną z Berlina. Słowa Tuska po Brexit o tym świadczą że Wielka Brytania będzie miała sól na talerzu a nie ciastko. Będzie chcieli zniszczyć lub poniżyć Brytyjczyków a przecież to oni wpłacali olbrzymie pieniądze do UE , dawali rynek zbytu dla towarów z krajów UE oraz dają duże zasiłki na emigrantów z biednych krajów Unijnych.

Traktowała ich Bruksela źle jak byli w UE to teraz chcą dalej ich traktować źle gdy z niej wyszli. Idzie wojna gospodarcza bo Bruksela zachowuje się jak „komuniści” albo nawet ” faszyści” kto jest przeciwko nim jest ich wrogiem, nie może istnieć samemu ale musi zostać skarcony.

Potwierdzają to słowa Tuska szefa Unii Europejskiej, poniżej. Coś jest nie dobrze z ideologią Brukseli i ludzi którzy głosują na partię lewackie gdyż nie zastanawiają się dlaczego Londyn wyszedł z Unii ale chce ich za to ukarać !!! Czy to nie przypadkiem zło które ogarnęło Berlin, Brukselę i Tuska , także i ludzi bo nie widzą tego gdy głosują na partie lewackie w Europie….

Zobaczcie Tuskowi który jest przedstawicielem Brukseli łatwiej mówi się że trzeba kogoś ukarać niż mówić co zrobiliśmy źle aby to naprawić bo Brytyjczycy to jeden z najbogatszych krajów w Europie. Jeśli kara łatwiej przechodzi przez usta oznacza to to, iż „zło” czy „szatan ” znów w Europie wygrywa z „miłością”.

Future_customs_arrangements_-_a_future_partnership_paper

 

 

Konrad W

15 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

1 komentarzy
  1. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, bo fakty które przytaczają mają zupełnie inne znaczenie niż twój komentarz.
    Jeśli dalej tego nie rozumiesz, poprosić kogoś żeby ci to wytłumaczył.
    No chyba ze specjalnie to robisz…

Komentowanie jest wyłączone.