Honda zwolni 3500 pracowników w fabryce w Swindon

Honda zwolni 3500 pracowników w fabryce w Swindon

 

Honda przygotowuje się do ogłoszenia zamknięcia zakładu w Swindon w 2022 roku z utratą 3.500 miejsc pracy po Brexit.

Japoński producent samochodów ogłosił na początku tego miesiąca, że ​​ograniczy 350 miejsc pracy w fabryce, powołując się na globalny spadek popytu na samochody z silnikami wysokoprężnymi.

W styczniu ogłoszono, że Honda zamknie produkcję w Swindon na sześć dni w przypadku braku umowy Brexitu.

W zeszłym roku Honda ostrzegła, że ​​wyjście bez umowy z UE może kosztować firmę dziesiątki milionów funtów.

Sky News poinformował w poniedziałek, że fabryka w Swindon może się zamknąć, a ogłoszenie zostanie ogłoszone już w najbliższy wtorek. Brexit jest uważany za czynnik wpływający na decyzję Hondy.

Zrzeszenie krajowych oficerów sektora motoryzacyjnego Des Quinn powiedział, że utrata miejsc pracy będzie „wstrząsającym ciosem w sercu brytyjskiej produkcji”. Przemysł motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dwóch dekad był klejnotem w koronie dla sektora produkcyjnego – a teraz niweluje go chaotyczna niepewność Brexit, stworzona przez sztywne podejście przyjęte przez premiera Teresę May „- powiedział.

 

Jednak Honda jest najnowszą z szeregu producentów samochodów, która ma ograniczyć prace lub przenieść produkcję poza Wielką Brytanię. Nissan ogłosił w tym miesiącu, że zbuduje swój nowy model X-Trail w Japonii, a nie w Sunderlandzie

Jaguar Land Rover oznajmił także, że zmniejszy liczbę tysięcy miejsc pracy,.Producenci samochodów byli mocno dotknięci niepewnością związaną z odejściem Wielkiej Brytanii z UE oraz przepisami dotyczącymi emisji diesla.

Inwestycje w brytyjski przemysł samochodowy spadły o 50 procent w 2018 roku, ponieważ firmy wstrzymały wydatki z powodu Brexitu, podczas gdy brytyjska produkcja samochodów spadła o 9,1 procent do najniższego poziomu od pięciu lat o 1,52 miliona sztuk w 2018 roku

 

Konrad W

 

18 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *