Honda zamyka fabrykę w Swindon , 3500 ludzi do zwolnienia

Honda zamyka fabrykę w Swindon , 3500 ludzi do zwolnienia

 

Japoński producent samochodów powiedział, że trzymiesięczne konsultacje przyniosły „brak realnych alternatyw” dla planu zamknięcia fabryki w 2021 roku.

Dodał, że rozmowy w celu uzgodnienia pakietów zwolnień z 3500 pracownikami „rozpoczną się natychmiast”.

W lutym potwierdzono propozycję zaprzestania produkcji 160 000 samochodów Honda Civics

Dyrektor Honda UK Jason Smith powiedział, że decyzja została podjęta z „ciężkim sercem”.

„Rozumiemy wpływ tej decyzji na naszych współpracowników, dostawców i szerszą społeczność” – powiedział.

„Jesteśmy zobowiązani do dalszego wspierania ich przez kolejne fazy procesu konsultacji”.

Pan Quinn powiedział, że Honda odrzuciła alternatywny plan Unite, który pozwoliłby na otwarcie zakładu i chronił około 15 000 bezpośrednich pracowników i pracowników Hondy w łańcuchu dostaw.

„Mamy taki cios ciała, który jest niczym innym jak zdrada siły roboczej, klientów i szerszego łańcucha dostaw, który polega na pracy Hondy Swindon” – powiedział.

Honda powiedziała, że ​​przyczyną tego były globalne zmiany w przemyśle samochodowym i konieczność uruchomienia pojazdów elektrycznych, ale nie miało to nic wspólnego z Brexitem.

Sekretarz biznesu Greg Clark powiedział, że był „wyraźnie rozczarowany”, ponieważ wynikiem konsultacji Hondy było zamknięcie zakładu „pomimo najlepszych wysiłków liderów obywatelskich i biznesowych, a także przedstawicieli związków zawodowych i pracowników Honda UK”.

Lider pracy Jeremy Corbyn napisał na Twitterze: „Rząd musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby Honda rozważyła tę niszczycielską decyzję”.

Zjednoczony sekretarz regionalny Steve Preddy powiedział: „Pracownicy zostali przeniesieni do pokoju i pokazali DVD potwierdzające zamknięcie zakładu. Następnie zostali poinformowani, czy mają jakiekolwiek pytania, aby udać się do swojego związku zawodowego lub HR.

„Pracownicy zostali oszołomieni całkowitą bezczelnością firmy, która zdecydowała się przekazać tę niszczycielską wiadomość swoim lojalnym pracownikom najpierw przez wycieki mediów, a następnie przez DVD.

Konrad W

 

14 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka