Home Office odbiera obywatelstwo brytyjskie za przestępstwa

Home Office odbiera obywatelstwo brytyjskie za przestępstwa

 

Trzej mieszkańcy z Rochdale ( koło Manchester ) pozbawieni zostali brytyjskiego obywatelstwa.

Taksówkarze Adil Khan, Abdul Aziz i Abdul Rauf mogą teraz zostać deportowani do Pakistanu gdyż odebrano mi obywatelstwo.

Taksówkarze Abdul Aziz, Adil Khan i Abdul Rauf byli jednymi z dziewięciu mężczyzn uwięzionych za przerażające wykorzystywanie wrażliwych nastolatek w 2012 roku.

Trio, z których wszyscy mają brytyjskie dzieci, zakwestionowało tę decyzję, twierdząc, że narusza ona ich ludzkie prawo do życia rodzinnego.

Ale starsi sędziowie Sądu Apelacyjnego orzekli, że pozbycie się ich obywatelstwa „sprzyja dobru publicznemu”. Lord Justice oznajmił, że ​​nadużycie bandy stanowiło „poważną przestępczość zorganizowaną”, dodając: „Byli motywowani pożądaniem i chciwością . „

 

„Zbrodnie były bardzo poważne ” – dodał.

Sędzia, który uwięził ich w Sądzie Koronnym Liverpoolu w maju 2012 r., powiedział że ofiary zostały były zgwałcone bezczelnie, brutalnie i gwałtownie.

Nadużycia miały miejsce w dwóch restauracjach na wynos w Heywood. W niektórych przypadkach dziewczynki w wieku wczesnych nastolatków były gwałcone i wysyłane do klientów w Rochdale i Oldham.

Aziz, Khan i Rauf ( na zdjęciu ) zostali uznani za winnych konspiracji, aby zaangażować się w aktywność seksualną z dziećmi w wieku poniżej 16 lat i handlu ludźmi w celu wykorzystania seksualnego w następstwie procesu.

Aziz, z Armstrong Hurst Close, który był jednym z przywódców gangu i nazywany przez niektórych jako Mistrz, został uwięziony przez dziewięć lat.

Żonaty ojciec Abdul Rauf z Darley Road, który był również kaznodzieją muzułmańskim został uwięziony przez sześć lat więziony

Khan z Oswaldu uwieziony od ośmiu lat.

Rzecznik Home Office powiedział po wyroku Sądu Apelacyjnego: „To była przerażająca sprawa – dlatego podjęliśmy działania w celu pozbawienia tych przestępców ich brytyjskiego obywatelstwa. Z zadowoleniem przyjmujemy ustalenia sądu i teraz rozważymy kolejne kroki.

„Obywatelstwo to przywilej, a nie prawo, i słuszne jest, aby minister spraw wewnętrznych mógł pozbawić obywatela jego obywatelstwa, jeżeli uważa się, że sprzyja dobru publicznemu.”

Konrad W

 

9 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime